غلظت ذرات معلق در منطقه سیستان به ۲۲ برابر حد مجاز رسید/ - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

نی زار : مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: وزش بادهای سرد شمالی که از صبح امروز پنجشنبه در پنج شهرستان شمالی این استان آغاز شده منجر به خیزش گرد و خاک و افزایش غلظت ذرات معلق در هوای این شهر به ۲۲ برابر حد مجاز شد.

به گزارش نی زار، محسن حیدری اظهار داشت: هم‌اینک میانگین سرعت وزش باد در زابل ۷۲ کیلومتر بر ساعت بوده که گرد و خاک حاصل از آن شعاع دید افقی در محدوده فرودگاه این شهر را به ۳۰۰ متر کاهش داده است.
وی افزود: گرد و خاک موجود در هوا سبب افزایش غلظت ذرات معلق در هوای زابل به ۳۲۷۰ میکروگرم بر مترمکعب، معادل ۲۲ برابر حد مجاز شده است.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان در مورد آخرین وضعیت بادهای جنوبی در زاهدان و نواحی مرکزی استان نیز گفت: سرعت وزش باد در نصرت آباد زاهدان نیز به ۲۵ متر بر ثانیه معادل ۹۰ کیلومتر بر ساعت رسید که شعاع دید افقی را به ۳۰۰ متر کاهش داد.

وی تصریح کرد: سرعت وزش باد شدید که از دیروز در زاهدان آغاز شده نیز به ۷۲ کیلومتر بر ساعت رسید و ضمن خیزش گرد و خاک، شعاع دید افقی در محدوده فرودگاه زاهدان را به ۵۰۰۰ متر کاهش داد.

حیدری افزود: بر اساس خروجی نقشه‌های پیش‌یابی و مدل‌های جوی انتظار می‌رود امروز وزش بادهای جنوبی فعال در نواحی مرکزی استان فروکش کند./ایرنا

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.