حضور نماینده سیستان و بلوچستان در دومین همایش اهدای نشان سیمرغ کوههای ایران - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

نی زار : در دومین همایش اهدای نشان سیمرغ کوههای ایران در قزوین سیستان و بلوچستان نماینده داشت.

به گزارش نی زار این همایش ملی که در ششم شهریورماه جاری در سالن همایش های کوثر قزوین به میزبانی هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان قزوین برگزار شد کوهنوردان ۲۲استان کشور که موفق شده بودند #طرح_سیمرغ(۳۱ استان ۳۱ قله)را با موفقیت به پایان برسانند حضور داشتند.
سخنران همایش جناب آقای زارعی رئیس فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی جمهوری اسلامی ایران هدف از اجرای این طرح ملی را توسعه کوهنوردی ایمن و رواج بینش احترام و حفاظت محیط زیست قلمداد کرد و عنوان نمود که با این طرح فرصت تنفس و استراحت به قله های شاخص ایران داده شده و مجال بازیابی زیست محیطی پیدا کرده اند و از طرف دیگر قله های ناشناخته به کوهنوردان عزیز معرفی می‌شوند.

حسین نظر دبیر طرح ملی سیمرغ فدراسیون کوهنوردی سخنگوی دیگر این همایش خواستار کوهنوردی سالم و ایمن ، بدون رقابت توام با رفاقت در این طرح ملی شد و عنوان داشت که شیوه نامه اجرائی برای اجرای این طرح تدوین شده است که به زودی بر روی سایت فدارسیون قرار خواهد گرفت.

در پایان تمام کنندگان طرح سیمرغ مدال و گواهی اتمام طرح سیمرغ کوههای ایران را از دست رئیس فدراسیون کوهنوردی و پیشکسوتان این عرصه دریافت نمودند.

شایان ذکر است که در این همایش صادقعلی نخعی سیستانی از کوهنوردان اوشیدا شهرستان هامون که طرح خودش را از ۳۱خرداد ۹۷ شروع و در هفتم مردادماه ۹۸به پایان رسانده بود، #اولین سیمرغ کوههای ایران را برای استان سیستان و بلوچستان توانست کسب کند.

بامید موفقیت های روز افزون برای جامعه کوهنوردی ایران خصوصا کوهنوردان سیستان و بلوچستان.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.