شورای سیاستگذاری جشنواره فرخی سیستانی تشکیل جلسه داد/ - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

نی زار : نشست شورای سیاستگذاری جشنواره فرخی سیستانی در شهرستان زابل برگزار شد.

به گزارش نی زار نخستین نشست شورای سیاستگذاری جشنواره فرخی سیستانی به ریاست فرماندار ویژه شهرستان زابل و با حضور اکثریت اعضا در محل فرمانداری برگزار شد.

در این نشست مهندس گنجی فرماندار ویژه شهرستان زابل و رئیس شورای سیاستگذاری جشنواره فرخی سیستانی ضمن تقدیر از بانیان و مسئولین برگزاری این جشنواره بر دقت در ارزیابی ها و هر چه با شکوه تر برگزار شدن این جشنواره تاکید کرد.

وی خاطر نشان کرد : فرخی سیستانی یکی از بزرگترین و برجسته ترین شاعران ایران زمین است و بر ما وظیفه ست تا این شخصیت ملی سیستانی را به همگان بشناسانیم.

فرماندار ویژه زابل افزود : فرخی سیستانی از جمله چند شاعر انگشت شمار ایرانی ست که دارای سبک سرایش خاص است و سخن سهل و ممتنع از ویژگی های بارز شعر وی می باشد که کمتر شاعری توانسته این ویژگی را در شعر خود داشته باشد.

در ابتدای این نشست مهدی کشته گر عضو شورای سیاستگذاری و مسئول برگزاری این جشنواره گزارشی از دو دوره قبلی این جشنواره ارائه نمود.

کشته گر با تشریح روند اجرایی و ارزیابی دوره سوم جشنواره فرخی سیستانی، افزود : مولفان و پدیدآورندگان آثار فرهنگی و هنری در ۴ بخش فرهنگ، هنر، ادبیات و تاریخ تا تاریخ ۱۵ بهمن ماه مهلت داشته اند که آثار خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند.

وی بیان داشت : در این مدت تعداد بسیار زیادی اثر به دبیرخانه جشنواره فرخی سیستانی ارسال گردید که این آثار در مرحله داوری و ارزیابی نهایی می باشد.

مسئول برگزاری جشنواره فرخی سیستانی با تاکید بر اهمیت این جشنواره بیان داشت : جشنواره فرخی سیستانی نگاهی عمیق به مبحث فرهنگ‌ و هنر دارد و در تلاش است طی این مراسم از نویسندگان و هنرمندانی که صادقانه برای خلق آثار و تالیفات که در آینده منبع بسیار دز تحقیقات خواهد بود تجلیل نماید.

در پایان هر یک از اعضا نظرات و دیدگاه های خود را برای هر چه بهتر برگزار شدن این جشنواره بزرگ مطرح و پیرامون مباحث کلی آن بحث نمودند.

 

 

 

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.