گازکشی در زابل به وسیله CNG/ اتمام پروژه انتقال گاز به زابل با لوله تا دو سال آینده - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

نی زار : با حضور احمدعلی موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان، عدل هاشمی جانشین رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، دهمرده نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی و دیگر مسئولین اولین استارت گاز رسانی از منزل شهید پنجه کوبی در شهرستان زابل آغاز شد.

به گزارش نی زار به نقل از روابط عمومی استانداری؛ احمدعلی موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان در مراسم بهره برداری از پروژه گاز در منزل شهید پنجه کوبی در خصوص پروژه گازرسانی به منطقه سیستان گفت: به دلیل اینکه بستر انتقال گاز توسط خط لوله فراهم نبود و مراحل اجرا زمان‌بر بود به جهت تحقق دستور ریاست محترم جمهور تامین گاز به منطقه سیستان به وسیله CNG فراهم شده است.

وی عنوان داشت: حدود هزار واحد مسکونی با همین لوله کشی قابل گازرسانی می باشد که منزل شهید پنجه کوبی امروز بعنوان اولین واحد گازرسانی شد.

احمد علی موهبتی افزود: ظرفیت گازرسانی تا ۴ هزار واحد از طریق سی ان جی فراهم است و استان گیلان بعنوان استان معین جهت تسریع به پروژه گازرسانی شهری مشخص شده است . وی خاطر نشان کرد :در سفر اخیر جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری مبلغ ۵ میلیون تومان نیز تسهیلات قرض الحسنه برای گازرسانی منازل به ساکنین شهرستان زابل مورد تصویب قرار گرفت.

استاندار همچنین اظهار داشت: گازرسانی در دو مرحله اجرا می شود قسمت اول آن از زاهدان تا دو راهی دشتک آغاز شده است و ۸۰ کیلومتر زیرسازی شده و ۶۰ کیلومتر برای لوله گذاری آماده میباشد و در قطعه دوم که از سه راهی دشتک به سمت سیستان است امروز مراحل گازرسانی آغاز خواهد شد و امیدوارم این پروژه شتاب فزاینده ای داشته باشد و در آینده نزدیک حداکثر کمتر از دو سال آینده گاز از طریق لوله به سیستان برسد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.