درخواست تشکیل دو اداره کل محیط زیست و میراث فرهنگی در سیستان - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

نی زار : نشست شورای اداری منطقه #سیستان با حضور فرمانداران، ائمه جمعه مدیران منطقه و ریش سفیدان و معتمدین در سالن اجتماعات فرمانداری #زابل به ریاست موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان برگزار شد .

در این نشست مهدی کشته گر از فعالین اجتماعی استان و مدیر جهاد دانشگاهی #زابل به بیان دیدگاه های خود پیرامون شرایط و راهکارهای برون رفت از این وضعیت پرداخت.
وی بیان داشت : در کنار ظرفیت های مختلف فرهنگی، هنری و همچنین ظرفیت های کلانی چون گیاهان دارویی و مرز تحقق دو خواسته می تواند زمینه ساز تحول بزرگی در منطقه سیستان باشد.

کشته گر افزود : با توجه به مشکلات زیست محیطی که منطقه سیستان با آن درگیر می باشد و وجود تالاب بین المللی هامون، ارتقا تشکیلات محیط زیست زابل به اداره کل محیط زیست سیستان یک ضرورت است که در صورت تحقق می تواند بسیار از نارسایی های فعلی در حوزه محیط زیست را رفع نماید.

وی افزود : میراث فرهنگی، صنایع دستی در #سیستان یک ظرفیت عظیم می باشد خصوصا مکان های تاریخی که خود به تنهایی باعث تحول و رونق بی نظیری در این منطقه می گردد، این حجم از آثار باستانی و گردشگری و وجود پیشینه بزرگ و عظیم سیستان و همچنین وجود شهر سوخته که ثبت جهانی می باشد نیازمند یک تشکیلات قوی و تصمیم گیر می باشد که در این مورد نیز تشکیل اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری #سیستان می تواند کمک آفرین باشد که از قضا در این‌ باره مصوبه هیات دولت نیز وجود دارد و آن شالله این خواسته فرهنگ‌ دوستان و فعالان این حوزه وسیع محقق گردد.

کشته گر تاکید کرد :شرایط منطقه سیستان به گونه ای ست که بسیاری از تصمیمات در خود منطقه گرفته شود تا به واقعیت و کاربردی بودن نزدیک تر شود /خبر هامون

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.