برپایی ایستگاه همه واقف باشیم در دهه وقف - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

به گزارش نی زار مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان حجت الاسلام مؤمنی مقدم گفت: دهه بزرگداشت وقف از روز سه شنبه ۱۵ آبان آغاز و تا روز پنجشنبه ۲۴ آبان ماه ادامه می‌یابد اظهار کرد: در دهه وقف برنامه های متنوع فرهنگی به منظور معرفی و ترویج فرهنگ وقف در جهت رفع نیازهای روز جامعه برگزار می شود.

وی افزود:این ایام بهترین فرصت است تا خدمات و برکات وقف در جامعه  ترویج داده شود و نباید به موضوع وقف به عنوان مسئله ای اداری نگاه نشود چراکه این امر موجب می شود  وقف محصور شود .

مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان تصریح کرد:خدمات رسانی در مساجد، تکایا، و بقاع متبرکه استان، در مکان های وقفی انجام می شود و این امر نشان از خدمات رسانی گسترده وقف است لذا با همه این خدمات رویکرد ما یک رویکرد مساعدتی است و با دید اقتصادی به مسئله نگاه نمی کنیم.

مؤمنی مقدم گفت:وقف مشارکتی موجب ترویج وقف همگانی می شود قدم اول را مردم در جهت وقف بر می دارند و سود آن را نیز خود مردم می برند بنابراین ما معتقد هستیم در اجرای عدالت اجتماعی این وقف است که می تواند اثرگذار باشد. استان سیستان و بلوچستان استانی مذهبی است و در سال جاری ۸۴ وقفی داشته ایم سیستم اوقاف یک سیستم برنامه محور است

مدیرکل اوقاف و امورخیریه سیستان و بلوچستان در پایان اظهار کرد: از دیگر برنامه های دهه وقف در استان برپایی ایستگاه همه واقف باشیم، برگزاری نشست های صنفی تخصصی، همایش یاوران وقف، تبلیغات و اطلاع رسانی و ایجاد وقف های جدید از جمله مهم ترین برنامه های دهه وقف است که در سطح استان برگزار می شود.

برچسب ها :