هنرمندان و چهره های علمی شاخص ملی و بین المللی در جشنواره موسیقی کمالان حضور پیدا می کنند - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

نی زار – مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: هنرمندان و چهره های علمی شاخص ملی و بین المللی در جشنواره موسیقی کمالان حضور پیدا می کنند.

به گزارش نی زار، حسین مسگرانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گفت: جشنواره ملی موسیقی حماسی و روایی کمالان میزبان گروه های موسیقی حماسی و روایی از استانهای گیلان، خراسان، آذربایجان، لرستان، بوشهر، بختیاری و کردستان خواهد بود.
وی افزود: این جشنواره با همکاری بسیار خوب منطقه آزاد تجاری چابهار واین اداره کل برگزار می گردد.
مسگرانی ادامه داد:۵ گروه برجسته موسیقی حماسه ای بلوچستان و گروه های رقص شمشیر و دو چاپی استان ،در این جشنواره شرکت دارند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ادامه داد: هنرمندان و چهره های علمی شاخص ملی و بین المللی همچون استاد میرجلال الدین کزازی شاهنامه پژوه و پژوهشگر برجسته، محمد رضا درویشی آهنگساز و پژوهشگر موسیقی و لوریس چکناواریان آهنگساز و رهبر ارکستر پیشکسوت موسیقی کشور در این جشنواره ملی حضور پیدا کنند.
مسگرانی گفت: پریا علمدار برجسته ترین شاهنامه خوان و نقال حال حاضر دنیا، براساس نقال های حماسه ای استان کمالان، حماسه های بلوچستان را روایت می کند.
وی افزود: همچنین میاندار و مرشد جشنواره ملی موسیقی حماسی و روایی کمالان، مرشد ناری از برجسته ترین میانداران حماسه ای کشور نیز در این جشنواره حضور خواهد داشت.
مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی استان با اشاره به اینکه جشنواره موسیقی کمالان به صورت غیر رقابتی برگزار می گردد، ادامه داد: گروه ها با کمک دفتر موسیقی کشور و معاونت هنری هر استان دعوت شده اند که طی سه روز از ٩ تا ١١ شهریور در محل سالن اجلاس منطقه آزاد چابهار برگزار می شود.
مسگرانی خاطرنشان کرد: دومین جشنواره استانی آواها و نواهای وحدت سیستان و بلوچستان که قرار بود همزمان با اولین جشنواره ملی موسیقی حماسی و روایی کمالان برگزار شود به دلیل کیفیت بخشی گروه ها به زمانی دیگر موکول شد
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.