استانداری سیستان و بلوچستان و وزارت فرهنگ‌و ارشاد اسلامی تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

نی زار : تفاهم نامه فرهنگی میان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و استانداری سیستان و بلوچستان امروز پنجشنبه در هفتاد و نهمین شورای فرهنگ عمومی استان به امضای طرفین رسید.

به گزارش نی زار این تفاهم نامه در قالب هشت ماده توسط سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و سید دانیال محبی استاندار سیستان و بلوچستان رسید.

به گفته مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان تکمیل و تجهیز طرح ها و پروژه های نیمه تمام تملک دارایی های سرمایه ای فرهنگی و هنری، توسعه فعالیت های فرهنگی و هنری و دینی در حوزه های مختلف، توسعه آموزش و تقویت زیرساخت های فرهنگی و هنری این استان از مهمترین محورهای این تفاهم نامه است.

حسین مسگرانی توجه به فرهنگ و هنر اقوام و بهره گیری از ظرفیت های آنها در راستای وحدت و انسجام ملی و توجه به مناطق مرزی، کم برخوردار و حاشیه نشین و رونق اقتصاد فرهنگ و هنر سیستان و بلوچستان را از دیگر اهداف این تفاهم نامه عنوان کرد.

وی تصریح کرد: در این تفاهم نامه تعهداتی برای معاونت های توسعه مدیریت و منابع، امور هنری، امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی، قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان سینمایی و سمعی و بصری، صندوق اعتباری هنر، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، نهاد کتابخانه های عمومی کشور، کانون های فرهنگی و هنری مساجد و سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران و استانداری سیستان و بلوچستان مشخص شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: اعتبار این تفاهم نامه از اول خرداد ۹۷ تا پایان اسفند ۹۹ به مدت سه سال است که با توافق طرفین قابل تمدید است.

به گزارش نی زار وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این سفر ۲ روزه ظرفیت های فرهنگی سیستان و بلوچستان و مشکلات این حوزه را مورد بررسی قرار می دهد.
حضور در نشست شورای فرهنگ عمومی سیستان و بلوچستان و انعقاد تفاهم نامه و دیدار با اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه استان از جمله برنامه های وی در سفر به زاهدان است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به چند شهر دیگر سیستان و بلوچستان نیز سفر می کند و نشست مطبوعاتی با رسانه ها پایان بخش سفر وی خواهد بود.
براساس برنامه ریزی های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به دلیل گستردگی سیستان و بلوچستان، سید عباس صالحی در سالجاری سفری دوباره به سایر شهرهای این استان همراه با دیدارها و بازدیدهای مختلف خواهد داشت.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.