موضع گیری صریح دکتر رخشانی درباره مدیریت استان در نامه ای به وزیر کشور - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

نی زار : دکتر محمدتقی رخشانی در نامه ای مهم به دکتر رحمانی فضلی در آستانه سفر به سیستان و بلوچستان خواستار اصلاح اشتباهات گذشته در انتصاب استاندار سیستان و بلوچستان شد.

متن کامل نامه ایشان بدین شرح است :

جناب دکتر رحمانی فضلی
وزیر محترم کشور
سلام علیک

فرآیند انتخاب مدیران در جمهوری اسلامی مبتنی بر معیارها و اظهار نظرهای افراد صاحب نفوذ، نهادهای قانونی و گروه های فشار است که هر یک به نوبه ی خود موثر هستند. بدیهی است که همواره نتیجه ی همه ی این حساسیت ها مطلوب نیست و گاه باید در انتخاب صورت گرفته تجدید نظرهایی صورت بگیرد.

متاسفانه روند ارزیابی و اصلاح تصمیمات اتخاذ شده در جمهوری اسلامی بسیار کند است اگرچه این روند کند بازگشت از تصمیم خطا برای همه ی کشور آسیب زاست اما در استانی همچون سیستان و بلوچستان که کمترین فرصتی برای از دست دادن ندارد، خسارت بارتر است.

متاسفانه از جنابعالی نقل شده است که در پاسخ یکی از نمایندگان استان که از ضعف و ناتوانی استاندار سیستان و بلوچستان نزد شما گلایه کرده فرموده اید من هم می دانم، رییس جمهور هم می داند اما تازه منصوب کرده ایم، چه کنیم؟

جناب دکتر رحمانی فضلی وزیر محترم کشور

اگر جنابعالی به مقصد قم در حال رانندگی باشید و به یکباره با تابلوی ۸۰ کیلومتر به قزوین روبرو بشوید چه واکنشی نشان می دهید آیا بلافاصله به تصحیح اشتباه می پردازید و دور می زنید و یا آنکه چون در این مسیر افتاده اید به راندن ادامه می دهید. پاسخ روشن است.

اکنون با همه ی دقت و وسواس صورت گرفته گزینه ی انتخابی جنابعالی برای استانداری سیستان و بلوچستان جناب آقای دانیال محبی گزینه ای مناسب نیست لطفا بلافاصله اشتباه صورت گرفته را تصحیح بفرمایید و به تداوم خطا اصرار نورزید.

یکی از ویژگی های مدیریت پویا و کارا شجاعت در تصمیم گیری و پذیرش خطا و تصحیح آن است. همین فرآیند، مدیریت را از ریاست متمایز می سازد.

از جنابعالی درخواست دارم با درایت اعمال مدیریت بفرمایید.
دکتر محمد تقی رخشانی فعالی سیاسی اصلاح طلب

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.