بیانیه تشکل های دانشجویی استان در محکوم کردن اقدام غیر انسانی تجاوز به دختران در شهر ایرانشهر! - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار
امام علی (ع) در حادثه ربوده شدن خلخال از پای زن اهل کتاب فرمودند: « مرگ برای انسان مسلمان به جهت تاثر از این حادثه در نظر من امری شایسته است.»
سخن امیرالمومنین نشان از قداست مقام زن نزد ایشان دارد. متاسفانه اخباری که در روز های اخیر از تجاوز به دختران در کشور به گوش می رسد موجب به درد آمدن روح و جان هر انسانی می گردد. خبر #تجاوز گروهی به جمعی از خواهران ما در استان سیستان و بلوچستان، در شهر #ایرانشهر چنان بهت آور و شوک آور بود که هیچ مرهمی نمی تواند زخم و درد ناشی از این حادثه را التیام بخشد.
جمعی از تشکل های دانشجویی سیستان وبلوچستان ضمن محکوم کردن این حرکت شنیع و ضد انسانی از #مسئولین امر در خواست می نماید:
اولا؛ سریعا و مطابق با قانون عوامل این جنایات فاجعه را به اشد مجازات محکوم نمایند
دوما؛ روند رو به #رشد چنین #جنایاتی در استان #سیستان و #بلوچستان نشان از #کوتاهی #مسئولین امر در پیشگیری از وقوع جرم دارد.
 طبیعتا با توجه به #حساسیت های جامعه نسبت به چنین جنایاتی، اهتمام به پیشگیری از این جنایات اهمیت بسیار داشته و شایسته است مسئولین امر در این راستا نهایت تلاش خود را به انجام برسانند.
سوما؛ با تصویب طرح ها و لوایحی همچون لایحه حمایت از حقوق #زنان و #کودکان در راستای تامین حقوق اجتماعی زنان و کودکان در جامعه نهایت تلاش صورت پذیرد.
چهارما؛ همانطور که در جنایات اخیر شاهد هستیم. در حالی که عامل اصلی جنایت به ۴۱ مورد #تجاوز اعتراف داشته، تاکنون تنها ۳ مورد شکایت ثبت شده است و تنها یک نفر حاضر به مراجعه به پزشکی قانونی شده است.
 متاسفانه نوع نگاهی در جامعه وجود دارد که #قربانیان این جنایات نسبت به جنایت روی داده #سکوت کرده و برای آنچه که حفظ آبرو می دانند، از پیگیری قضایی حق خود چشم پوشی می نمایند، چه بسا که این امر موجبات آسیب های روحی دیگری شود. لازم است #مسئولین محترم با همکاری #سازمان های مردم نهاد و علمای دینی جهت آگاهی بخشی به مردم در راستای اصلاح این نگاه اقدام نماید، چرا که قربانی مقصر نیست و نیازمند یاری و همراهی جامعه برای برخورد با جنایت کاران و بازگشت به مسیر زندگی می باشد.
امید است با برخورد های #قانونی و برنامه ریزی و اجرای برنامه ها توسط مسئولین امر دیگر شاهد چنین حوادث تلخی نباشیم.
 تشکل های امضا کننده
انجمن اسلامی دانشجویان پیرو خط امام (ره) دانشگاه علوم پزشکی زابل
انجمن اسلامی دانشجویان پیروخط امام (ره) دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
انجمن اسلامی ارمان و وحدت دانشگاه سیستان و بلوچستان
انجمن اسلامی دانشجویان پیرو خط امام  (ره)دانشگاه سیستان و بلوچستان
انجمن اسلامی دانشگاه ولایت ایرانشهر
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.