ملت ایران با دست خالی به حکومت ستمگرانه ۲۵۰۰ شاهنشاهی پایان داد - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

نی زار : متن خطبه های نماز جمعه ۲۲ دیماه ۹۶ شهرستان زابل به امامت حجت الاسلام والمسلمین کیخا امام جمعه شهرستان زابل در مصلی المهدی ( عج )

سه شنبه ۲۶ دی سالروز فرار شاه خائن از کشور در سال ۱۳۵۷ ه. ش است ، امام راحل عظیم و الشان برای روشنگری و نشان دادن فضای کشور در زمان طاغوت فرمودند : ایران دست بسته تسلیم آمریکا بود و شاه مخلوع خائن این کشور را درتمامی ابعاد وابسته به آمریکا کرده بود و ایران یکی از پایگاه های نظامی آمریکا بود؛ ارتش در دست مستشاران آن و فرهنگ در دست جیره خواران و شاه و دولت و مجلس از نوکران و سر سپردگان بودند .

اقتصاد در وابستگی از آنها بدتر بود ؛ شاه مخلوع در منطقه ، نیرومند ترین ژاندارم بود و از حیث تجهیزات نظامی بسیار غنی ، با این همه ملت معظّم ایران که فاقد قدرت نظامی و تجهیزات رزمی و حربی بود با دست خالی و ایمانی قویِ فرا گرفته از اسلام به طور معجزه آسا ، بُت ها را فرو ریخت و طومار ستمگری های ۲۵۰۰ ساله را در هم ریخت .

این سُنّت خداست که وقتی دینش را یاری کردید و دیو را از وجود خودتان خارج کردید پرچک توحید در سرزمین دلتان به اهتزار درمیاید و ما در کشور خودمان اینکار را انجام دادیم و دیو را از این کشور بیرون کردیم .

دشمن ما از این ملت غیور سیلی محکمی خورده است ، کودتاها ، ترورها و جنگ تحمیلی راه انداختند تحریم ها ، نفوذ در ارکان مهم و تصمیم گیر ساز برای براندازی نظام اسلامی و حتی به بهانه مذاکرات ورود کرده بودند تا بتوانند در جای جای ارکان کشور بتوانند مهره چینی کنند .

به برکت عنایات حضرت حق ما این انقلاب را از گردنه های مختلف عبور دادیم، حفظ ارزش و آرمان های رمز پیروزی ماست و همه ما موظف هستیم که از ارزش ها و آرمان های انقلاب غافل نشویم و روحیه انقلابی بودن را در خودمان حفظ کنیم .

برادر و خواهر همه موظف هستیم بسیجی باشیم و آن حس و روحیه انقلابی که در اوایل انقلاب کردیم آن حس و روحیه را باید حفظ کنیم و راه پیشرفت ایران اسلامی احیاء روحیّه ی انقلابی و احیاء مجاهدت است .

تنها راه پیشرفت کشور در همه موضاعات به گفته رهبر انقلاب کار جهادی و کار انقلابی است ، در اجتماع مسئولین باید کار جهادی انجام دهند و بسیجی وار کار انجام دهند ، با روزی سه ساعت کار نمی توانیم ایران را به پیش بُرد ؛ در تمام ارگان ها دولتی باید کار جهادی شکل گیرد و شب و روز نباید داشته باشیم .

یا مسئولیتی را قبول نکنیم در این نظام اسلامی یا اگر قبول کردیم مثل رجایی ها ۲۴ ساعته باید برای خدمت به مردم زحمت و نفس بکشیم .

یک نمونه از کار جهادی و اقتصادی این است که متمولین آنهایی که ثروت و سرمایه دارند حضور پیداکنند در صحنه و روستاها و کارگاههای تولیدی و صنعتی برای اشتغال جوانان راه اندازی کنند .

کار جهادی اینکه سرمایه دار ما به فکر این نباشد که در زابل و سیستان ارزش افزوده مکانها ندارد این موارد را کنار بگذاریم و کار باید برای خدا باشد ، همانطوری که همه در ۸ سال دفاع مقدس همه بسیج شدند حتی آن پیرمرد و پیرزن در روستا با طبخ نان جبهه را حمایت میکرد الان هم باید جبهه اقتصادی حمایت شود و این راه پیشرفت ماست .

ما نباید محاسبه گری مادی داشته باشیم محاسبه گر باشیم اما از نوع معنوی ، بدانیم که اگر کارگاهی که در روستای آبا و اجداد خودمان راه اندازی میکنیم و به مثل سایر شهرستانها ارزش افزوده مادی ندارد از لحاظ معنوی چقدر ما را پیشرفت میدهد و چقدر برکت در زندگی ما می آید .

کار جهادی و انقلابی یعنی اینکه نسبت به مستضعفین نسبت به جوانان و اشتغال و ازدواجشان بی تفاوت نباشیم و خود ما ریشه ی فساد و اعتیاد را از ریشه جامعه برکنیم .

مسئولینی که انتخاب می کنیم باید روحیه جهادی و انقلابی داشته باشند ، دهیار و اعضای شورای روستایی که انتخاب می کنیم باید روحیه جهادی و انقلابی داشته باشند و تمام مسئولین .

توسط سپاه پاسداران الان کارهای جهادی خوبی شکل میگیرد ، قرارگاه پیشرفت و آبادانی ، قرارگاه قدس کارهای بسیار خوبی در روستاهای کل استان انجام میشود .

ما از مسئولین محترم رسیدگی ویژه به مشکلات مردم را مطالبه می کنیم ، مسئولین باید بطور خاص نقاط ضعف را مطالعه کنند .

ما دعوت می کنیم از استاندار محترم که سفر کاری به منطقه سیستان داشته باشند و مشکلات ما را رصد کنند .

ما در مورد مرز مطالباتی داشتیم ، در مورد پاس مرزی ، تجارت چمدانی ، بازارچه های مرزی و مرزهایی که مدام باز و بسته میشود و مشکلاتی که مرزنشینان دارند مطالباتی داشتیم .

در مورد جاده های مواصلاتی ، بیکاری ، طرح ۴۶ هزار هکتار دشت اراضی سیستان ما مطالبات داریم .

انشالله با سفری که به منطقه دارید نگاه ویژه ای به مطالبات ما داشته باشند تا بیش از پیش اتحاد بین مردم و مسئولین را در این خطه ما شاهد باشیم .

در پایان تشکری از فرمانده سپاه پاسداران استان سردار معروفی و همکارانشان خصوصاً فرمانده تیپ حضرت علی اکبر ( ع ) جناب سرهنگ آبسالان و فرمانده سپاه ناحیه زابل جناب سرهنگ ثمره حسینی به جهت برپایی یادواره بزرگ شهدای سیستان با محوریت شهدای کربلا ۵ و سردار شهید سرلشکر حاج قاسم میر حسینی ؛ بسیار مجلس باشکوهی بود و تشکر دیگری هم داشته باشیم به جهت دعوت مهمان عزیز تولیت محترم آستان قدس رضوی، عزیزی که از مفاخر این خطه هستند حضرت آیت الله رئیسی که فرزند و از استعدادهای بالفعلیت رسیده سیستان هستند .

قطعاً حضور این سید بزرگوار برکات زیادی خواهد داشت که انشالله بزرودی شاهد آن خواهیم بود ، به برکت خون شهدا مجلس بسیار باشکوهی برگزار شد و جا دارد که همین جا از حضور شما عزیزان مردم فهیم سیستان به جهت شرکت در این برنامه بزرگ تشکر کنیم .

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.