ساخت سالن ورزشی ۲۵۰۰نفری در زابل در انتظار تامین یک هکتار زمین - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

مسعود دهمرده ریاست اداره ورزش و جوانان زابل روز شنبه با اصحاب رسانه اظهار داشت: در مصوبات دوره قبل ساخت سالن ورزشی ٢۵٠٠ نفرى در زابل بود ولی بعلت عدم وجود زمین یک هکتاری تاکنون اقدامی انجام نشده است و نزدیک به ٣ میلیارد برای سالن ورزشی شهربنجار یکی دیگر از مصوبات اداره کل ورزش وجوانان استان میباشد پیش بینی شده است.

دهمرده افزود: منطقه سیستان از ظرفیت بسیار بالای در زمینه کشتی برخوردار است و تکمیل خانه کشتی در این منطقه سبب پیشرفت ورزش می شود. و ایشان ادامه داد خانه کشتى پیشرفت ۶٠ درصدی داشته و همچنین ساخت خانه کبدی در شهرستان زابل پنج درصد پیشرفت داشته که با پیگیری های انجام شده به دنبال تکمیل آن هستیم.

دهمرده درخصوص فعالیتهای هیاتهای ورزشی گفت: اکنون ۴٠ هیات ورزشی مشغول فعالیت درشهرستان زابل هستند که از این تعداد ۲۵هیات مربوط به ورزش آقایان و تعداد ۱۵هیات مربوط به ورزشکاران خانم می باشد .

رئیس اداره ورزش و جوانان زابل اظهار داشتند: که طبق قانون سالن های ورزشی که درآمدزا هستند باید به بخش خصوصی واگذار شود به همین دلیل پنج سالن ورزشی پارسال طی برگزاری مناقصه ای به بخش خصوصی واگذار شده است.

دهمرده ادامه داد: استعداد یابی در رشته های مختلف ورزشی از سوی هیات های ورزشی شهرستان زابل در مدارس و دانشگاهها آغاز شده است.

وى افزود: امسال تعداد ورزشکاران بیمه شده بیش از ۳هزار نفر هست که تا پایان سال به ۴هزار نفر خواهد رسید و نکته قابل توجه اینکه امسال تعداد بیمه شده بانوان با آقایان برابری میکند.

دهمرده اظهار داشت: از ابتدای امسال تعداد ۵سمن ثبت شده داریم و همچنین ۱۵سمن در حال انجام مراحل قانونى و ثبت هستند.

گزارش: مصطفى حمزه اى

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.