منطقه آزاد در سیستان باید با مشارکت همه مردم باشد نه یک عده خاص/بهترین تبلیغ براى هر دولتى کار براى مردم است - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

نى زار؛ حجت الاسلام و المسلمین‌ کیخا امام جمعه شهرستان زابل در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: ما سال هاست نسبت به لایحه منطقه آزاد که به صحن علنی مجلس برده شده مطالبه گری کرده ایم ما به دنبال منطقه آزادى مثل قشم و دیگر جاهاى کشور که با سو مدیریت، به تجمع سرمایه داران و ازدیاد فقر برای بومیان منطقه تبدیل شده است نیستیم.

وی افزود: ما به دنبال منطقه آزاد تجارى_صنعتى هستیم، منطقه آزاد باید درست پیاده شود و در مکانى که شایسته و بایسته است و همچنین درست مدیریت شود. منطقه آزادى که در کنارش تولید و نیز اشتغال مستقیم و غیرمستقیم داشته باشیم، فقط یک بازار واردات نباشد که باعث از بین رفتن تولید ملی شود. و همچنین توسط مسئولین محترم درست مدیریت شود، افرادى بر سرکار گماشته شوند که بدانند و در مسیر اهداف نظام حرکت کنند تا ان شاالله تحول عاقلانه ای در منطقه شکل گیرد.

امام جمعه زابل ادامه داد: عملکرد دولت دکتر روحانى در چهار سال اولیه حداقل در سیستان قابل دفاع نیست چرا که آن طور که باید و شاید در این منطقه کاری نکرده و مردم اعتراض خود را به خوبی در زمان انتخابات نشان دادند که بسیار پر مفهوم و پر معناست.

وی اظهار داشت: بهترین تبلیغ براى هر دولتى کار برای مردم است، امیدواریم دولت در چهار سال پیش رو با تغییراتی که در کابینه شکل داده و جابجایی استاندار سیستان و بلوچستان آن طوری که مردم حقشان است به آنها رسیدگى شود.

حجت الاسلام کیخا در رابطه با تقسیم استان سیستان و بلوچستان گفت: مشروط به این که درست چینش شود ما از موافقان آن هستیم، اصل کار، کار خوبیست؛ اختصاص اعتبارات، بودجه ها بیشتر به آنجا خواهد رسید، فاصله زمانى مدیران با جامعه هدف کمتر می شود. اما اگر تقسیم هم شکل نگیرد حداقل در تخصیص اعتبارات، به اندازه سه استان دیده شود. و بهترین راه نیز این است که فرمانداری های ویژه از حالت سوری و نمایشی خارج و به طور کامل به معناى واقعى کلمه فعال شود تا این استان نیز به رشد کافى مانند دیگر مناطق برسد.

کیخا درباره سفر رئیس جمهور به سیستان گفت: در دیدار مردمی که آقای روحانی احتمالا خواهند داشت اگر فرصت شود ما از ایشان مطالبات مردم؛ مدیریت صحیح مرز را خواستاریم. مردمى که مرزدار هستند از نعمت مرز آن طور که شایسته است برخوردار باشند.

امام جمعه زابل افزود: اختلاف میان ائمه جمعه کذب و شایعه است و اتحاد فى مابین ائمه جمعه بسیار زیاد است. فقط در شیوه و روش تفاوت هایی بوده است که در جلساتی که با هم داشتیم تلاش کردیم تا در روش ها هم یکسرى اشتراکات داشته باشیم و ان شاالله بتوانیم مطالبات مردم را بیش از پیش بر زبان جارى کنیم و پیگیر باشیم.

گزارش: مصطفى حمزه اى

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.