انعقاد تفاهمنامه سه جانبه برای توجه ویژه به آبهای ژرف استان - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

نی زار – استاندار سیستان و بلوچستان در شورای حفاظت از منابع آب استان که با حضور دکتر ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور برگزار شد، گفت: با توجه به اهمیت آبهای ژرف از سال ۹۲، طی مذاکره تلفنی با آقای ستاری این موضوع بطور مستمر مورد پیگیری قرار گرفت که منتج به انعقاد تفاهمنامه ۳ جانبه فی مابین معاونت علمی فناوری رئیس جمهور، وزارت نیرو و استانداری سیستان و بلوچستان شد.

به گزارش نی زار، علی اوسط هاشمی با اشاره به اینکه به مطالعات امیدبخشی در خصوص آبهای ژرف دست یافتیم تصریح کرد: ۲۵ میلیارد تومان برای مطالعه آبهای ژرف به عنوان پایلوت به استان اختصاص یافته است.

وی با اشاره به سفر دکتر نوبخت معاون رئیس جمهور و وزیر نیرو به استان در پی پاره ای مشکلات در بخش آب و برق افزود: با موافقت دکتر نوبخت، ۱۸۰۰ میلیارد تومان برای رفع مشکلات آب و برق استان اختصاص یافت که بجای تولید آب شیرین که هزینه بر و زمان براست توسعه زیرساخت های آب و برق اولویت دارد.

هاشمی با اشاره به اینکه این استان تا قبل از این دولت فاقد سند جامع آب بود اظهار داشت: با توجه به تبخیر  سالانه حدود ۳۰۰ میلیون متر مکعب آب در استان و کاهش نزولات آسمانی ، انعقاد تفاهمنامه فی مابین استان و معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور ضروری است.

استاندار سیستان و بلوچستان بیان کرد: با توجه به ۳ الی ۴ میلیارد تومان رواناب ناشی از بارندگی های رگباری در استان بر اهمیت ایجاد سد برای جمع آوری روانابها در مناطق مورد نیاز تاکید کرد./ایسنا

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.