به سیستانی افتخار می کنیم که به سیستانی بودنش افتخار کند/دستاوردهای دولت تدبیر و امید در تولید علم بی نظیر است - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

نی زار : اجتماع حامیان دکتر روحانی عصر روز یکشنبه ۲۴اردیبهشت در محل ستاد دانشگاهیان زابل برگزار شد.

در این مراسم ، پروفسور خواجه رئیس ستاد دانشگاهیان زابل ، ضمن خوش آمدگویی و تشکر از حضور بی نظیر مردم سیستان در جهت حمایت از دکتر حسن روحانی به بیان دستاوردهای دولت پرداخت.

مصطفی خواجه بیان داشت : دستاورد های دولت در زمینه تولید علم بسیار زیاد بوده و ما توانستیم در این دولت با دانشمندان سراسر جهان در خصوص تولید علم و ارایه مقالات علمی همکاری های زیادی داشته باشیم که در کنار آن رشد بسزای دسترسی به اطلاعات نیز توانسته نقش پر رنگی در تولید علم داشته باشد.

رئیس ستاد دانشگاهیان سیستان در بخشی از سخنان خود به همکاری های بین المللی با دانشگاه های جهان اشاره نمود که توانسته است تحولی عظیم در ساختار علم انجام دهد

همچنین پروفسور خواجه به رشد بی نظیر فعالیت های عمرانی در دولت تدبیر و امید در دانشگاه ها با توجه به وضعیت شکننده اقتصادی که میراث به جا مانده ی دولت قبل بود اشاره کرد.

وی در بخشی پایانی سخنان خود ارتقای جایگاه پژوهش و اختصاص بودجه های خاص پژوهشی در دولت تدبیر را بسیار مثبت و امیدوار کننده دانست.

سپس دکتر محمد تقی رخشانی از فعالان اصلاح طلب استان ،طی سخنانی گفت: حامیان یکی از کاندیداها با عواطف و احساسات مردم ما بازی می کنند و با طرح سیستانی بودن وی قصد استفاده از احساسات قومی دارند . ما هم به سیستانی های خود افتخار می کنیم ، اما به سیستانی افتخار می کنیم که او هم به سیستانی بودن خود افتخار کن، ما به رستم دستانی افتخار می کنیم که در مقابل همگان و با غرور می گوید : منم رستم زابلی ، ما به یعقوب لیث افتخار می کنیم که خطاب به خلیفه عباسی پیام می دهد من یعقوب لیث رویگر زاده ی سیستانی ام ، او شهریار تمام ایران بود اما به سیستانی بودنش افتخار می کند ، ما به پروفسور شیخ نژاد افتخار می کنیم که در آمریکا دارو ی ضد سرطان می سازد و نام آنرا سیستانین می گذارد ، ما به آن مرجع تقلیدی افتخار می کنیم که در عراق نشسته و با سر بلندی می گوید سیستانی هستم .

ما همواره به شخصیت های سیستانی خود افتخار می کنیم ، اما نه کسی که از شمال تا جنوب او را بطرف سیستان می کشند و او پس می زند ، مگر سیستان جنس بنجل است که پس می زنید ، سیستان افتخار ایران در طی تمام اعصار بوده است.