تجلیل از هنرمندان زاهدان به مناسبت هفته هنر - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

نی زار : مراسم تجلیل از شماری از هنرمندان انجمن های فرهنگی و هنری سیستان و بلوچستان به مناسبت هفته هنر انقلاب اسلامی و اجرای آیین های نوروزی در زاهدان برگزار شد.

 مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: در مجموع ۱۲ هنرمند عضو انجمن تجسمی و خوشنویسی، ۶ هنرمند انجمن نمایش طنز، هشت هنرمند خانه عکاسان، ۶ هنرمند انجمن موسیقی، ۲ هنرمند انجمن شعر و ادب و یک هنرمند انجمن سینمای جوان استان که در عید نوروز امسال برنامه های موفقی را اجرا کردند در این مراسم تجلیل شدند.

حسین مسگرانی افزود: حسن اصغری، مینا احمدی، سعیدمحمد شه بخش، غلامرضا افشاری، احمد بستانی، حلیمه پیری، علیرضا خالقدادی، محمد علوی و محمد زینلی از جمله هنرمندان بخش تجسمی و خوشنویسی و علیرضا سلمان نژاد، فرهاد ملک جمشیدی، سیدحسین باباحسینی، بهرام طاهری، حسن خمری و میلاد صوفی به عنوان فعالان بخش نمایش طنز مورد تجلیل قرار گرفتند.

وی ادامه داد: مهدی نجارپیشه، مسعودشیخ ویسی، محمود میربزرگ، احمد علی درگی، احمد عباسی، عباس آذریان، محسن شیرزایی و صادق سوری به عنوان اعضای خانه عکاسان، حمید مالکی، شهرام یارمحمدزهی، ادریس کرد، مهدی کوچکزایی، محمود نبی زاده و روح الله اجتهادی در بخش موسیقی، محمدرضا بهاری و طیبه نهبندانی در بخش شعر و ادب و اسحاق عرب در بخش سینمای جوان در این مراسم تجلیل شدند.

وی گفت: اجرای برنامه های فرهنگی و هنری این افراد در نوروز امسال سبب ایجاد تحول در فضای شهر و استان شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان افزود: دستگاه های دیگری از جمله شهرداری و میراث فرهنگی در کنار این مجموعه برای هر چه بهتر برگزاری آیین های فرهنگی و هنری در نوروز امسال تلاش مضاعف داشتند.

وی استقبال مردم و مسافران نوروزی از برنامه های هنری را در نقاط مختلف استان به ویژه چابهار چشمگیر توصیف کرد.

مسگرانی اظهار داشت: این استان قابلیت های زیادی در بخش های فرهنگی و هنری، ورزش و جوانان دارد که نیاز است بیش از پیش به آنها پرداخته شود./ایرنا