نخستین منزل در شهر زاهدان گازدار شد - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار
نی زار : منزل شهید سلطان محمد تیموری به عنوان نخستین خانه در شهر زاهدان با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، استاندار سیستان و بلوچستان و شماری از مسئولان استانی پنجشنبه ۱۹ اسفند ماه گازدار شد.

مدیر عامل شرکت گاز سیستان و بلوچستان در حاشیه این مراسم گفت: هزار و ۲۰۰ کیلومتر شبکه تغذیه و توزیع در زاهدان مورد نیاز است که پیش بینی می شود در سه مرحله و تا سال ۱۴۰۰ تمام این شهرستان گازدار شود.محمدحسن طهرانی ادامه داد: برای گاز رسانی به این کلان شهر در افق چهار ساله هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال (۱۱۰ میلیارد تومان) اعتبار نیاز است.

وی با اشاره به اجرای مرحله نخست گازرسانی در زاهدان تصریح کرد: ۳۰ کیلومتر خط تغذیه و ۱۲۹ کیلومتر شبکه توزیع از سال ۹۰ تا کنون انجام شده که ۲۱ درصد کار را شامل می شود.

وی اظهار داشت: امکان نصب ۱۰ هزار انشعاب و گازدار شدن ۱۲۰ هزار مشترک با انجام این مقدار لوله گذاری گاز در زاهدان فراهم شده است.

مدیرعامل شرکت گاز سیستان و بلوچستان ادامه داد: در مرحله دوم پیمان سپاری ۲ مورد پروژه به حجم کلی ۳۵۰ کیلومتر شبکه تغذیه و توزیع، پیمانکار اجرایی مشخص و در مرحله ابلاغ کار است.
وی اضافه کرد: مرحله سوم پیمان سپاری ۷۰۰ کیلومتر شبکه توزیع و تغذیه در نیمه دوم سال ۹۶ انجام می شود.

دکتر سید رضا صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در راس هیاتی /پنجشنبه/ وارد زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان شد/ایرنا