با پیگیری و ابتکار کمیسیون نظارت وارزشیابی شورای اسلامی شهر مصوبه مربوط به نصب پلاک آبی و کدپستی در شهر زاهدان عملیاتی می شود - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

نی زار : طی نشست مشترک کمیسیون نظارت وارزشیابی شورای اسلامی شهر زاهدان و اداره پست که با حضور مهندس غلامیان مدیر کل شرکت پست سیستان و بلوچستان، مهندس احمدرضا ریگی معاونت حمل و نقل ترافیک، معاونت فرهنگی اجتماعی، معاون اقتصادی ،مدیران مناطق پنجگانه شهرداری، مدیر عامل سازمان آمار و انفورماتیک و با مشارکت اعضای شورای اسلامی شهر زاهدان برگزار گردید بر ضرورت نصب تابلوهای راهنمایی شهری ،معابر شهری-پلاک آبی -کدپستی و توزیع قبوض عوارض و نوسازی با همکاری اداره پست و شهرداری زاهدان تاکید شد

به گزارش نی زار، در این نشست رئیس کمیسیون نظارت و ارزشیابی ضمن خوش آمد گویی به مهمانان حاضر در نشست  موضوع نداشتن پلاک آبی، تابلوی راهنمای شهری- معابر شهری را مورد توجه قرار داد وگفت: این موضوع به عنوان یکی از بزرگترین معضلات مردم همواره مطرح می‌باشد و ما امیدواریم با پرهیز از جزیره‌ای عمل کردن و افزایش تعامل در راستای تحقق هدف مقدس خدمت بی منت به مردم با نیت اطلاع رسانی -زیبا سازی و رعایت حقوق شهروندی خروجی این نشست مفید و مثمر ثمر واقع گردد.

پرویز سارانی گفت: مشخص کردن مکان، آدرس، کدپستی، پلاک آبی مانند هویت فردی و سجلی مهم بوده و به عنوان یکی از شاخصهای کاربردی حقوق شهروندی در جهت حق طلبی، مورد تقاضای مسلم شهروندان می‌باشد.
وی افزود: در همین راستا و با پیگیری کمیسیون نظارت و ارزشیابی و همکاری خوب اعضای شورا در نهایت ضرورت اجرای این طرح در صحن علنی شورا تصویب شد و ما امیدواریم با تعامل و هم افزایی شما عزیزان بتوانیم در کوتاه ترین زمان و به بهترین نحو این طرح اجرا شود.

وی تاکید کرد: نصب تابلوهای شکیل و دقت نظر داشتن در رنگ، پیکره، تابلو، نوع نوشتار، مکان نصب، روشنایی و دید کافی قطعا در سیما و منظر شهری اثر بخشی مستقیم خواهد داشت که با اجرای این طرح به ابن مهم نیز دست خواهیم یافت.
وی پیرامون مزایای این طرح توضیحاتی داد و گفت: برخی از محاسن و مزایای اجرای این طرح شامل تعیین نشانی دقیق و خوانایی آدرس منازل، تسریع در امر توزیع قبوض و مراسلات، دستیابی بهتر به خدمات دولت الکترونیک، شناسنامه دارشدن املاک، تسهیل در امر خدمات رسانی شهری در موقع اضطراری از قبیل فوریت های امداد و نجات سازمان آتشنشانی و خدمات پزشکی، ارایه خدمات مطلوب و سریع از جانب سازمانها و نهادهای دولتی، زیبا سازی محیط شهر می باشد که قطعا در رفع بسیاری از مشکلات و تسهیل امور موثر واقع خواهد شد.

در ادامه مهندس غلامیان مدیر کل شرکت پست ضمن ارائه‌ی آماری از تعداد پلاک های مورد نیاز در سطح شهر زاهدان گفت: ما در بحث نصب پلاکهای کدپستی مشکلی نداریم زمانی این کار انجام میشود که پلاک مربوط به شهرداری نصب شود.

وی بیان داشت: باید نسبت به تهیه‌ی فهرستی از تمام بانکهای اطلاعاتی اقدام و سپس کار میدانی آغاز شود لذا به منظور ادغام پلاک شهرداری با کدپستی ابتدا باید اطلاعات مورد نیاز خود را بدست آوریم و برای هر کدپستی یک پلاک شهری در نظر بگیریم که در نهایت ادغام این دو پلاک بسیاری از مشکلات را حل می‌کند و به عنوان باقیات وصالحات برای شورای شهر، شهرداری و شرکت پست ماندگار خواهد شد.

وی افزود: اداره پست آمادگی کامل خود را برای اجرای این طرح اعلام می‌کند اما در این مسیر از شهرداری درخواست داریم تا در زمینه تامین هزینه های اجرای این طرح مساعدت لازم  با شرکت پست صورت پذیرد.

احمدرضا ریگی معاونت حمل ونقل و ترافیک نیز در این نشست با ارائه آماری از  تعداد پلاکهای مورد نیاز در سطح شهر زاهدان گفت: در زمینه اجرای طرح نامگذاری معابر و نصب تابلوهای شهری و همچنین تابلوهای کد پستی بر اساس اعتباری که در بودجه مناطق پیش بینی شده است اقدام خواهیم کرد و مشکلی نخواهیم داشت.

در ادامه این نشست دوست محمد ریگی معاون اقتصادی شهرداری اعلام داشت: برای ساخت پلاک آبی به دو صورت تلفیقی و مجزا از سرمایه‌گذار این طرح درخواست شده که نمونه ای از این پلاک های ساخته شده را در اختیار ما قرار بدهند که در این نشست به رویت مهمانان نیز رسید.

وی با بیان اینکه قیمت هر پلاک با ابعاد ۱۵در۲۰سانتیمتر ۳۵۰۰ تومان می‌باشد گفت: کار کارشناسی بر روی نوع پلاکها انجام شده و شورای پژوهش نیز پلاکهای مورد نظر را تایید نموده است اما در این راستا نداشتن کدهای پستی به عنوان تنها مشکل مطرح می‌باشد که این موضوع نیز با اعلام آن توسط شرکت پست برطرف و کار آغاز خواهد شد.
در پایان مدیران مناطق پنجگانه شهرداری با ارائه نظرات و آمادگی خود را جهت همکاری با اجرای این طرح اعلام نمودند

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.