بازگشت ۱۱۰ واحدنیمه فعال و تعطیل شده دراستان به عرصه تولید ظرف یک سال گذشته - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

نی زار – استاندارسیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه ۱۱۰واحدنیمه فعال و تعطیل شده دراستان ظرف یک سال گذشته به عرصه تولید بازگشته اظهارداشت: در این مدت۲۵۰۰فرصت شغلی جدید برای مردم بومی فراهم شده است.

به گزارش نی زار، علی اوسط هاشمی در حاشیه افتتاح کارخانه آریا پروفیل چابهار در گفتگو با خبرنگاران اظهارداشت:رویکرد دولت یازدهم خروج از رکود و  بازگشت سرمایه های راکد به عرصه تولید است.

وی بابیان اینکه تاکنون ۱۱۰واحد تولیدی نیمه فعال دراستان سیستان وبلوچستان به عرصه تولید بازگشتند گفت:هدف ما شناسایی واحد های نیمه فعال و اعطای تسهیلات به آن ها برای بازگشت به تولید با حداکثرظرفیت است.

استاندارسیستان وبلوچستان بااشاره به کارخانه آریا پروفیل چابهار اظهار امیدواری کرد: در آستانه روشن شدن مشعل گاز در استان وجود اینگونه واحد ها و دسترسی به امکانات موردنیاز برای لوله کشی خانه ها و منازل نقطه قوتی برای استان به شمار می رود.

هاشمی تاکید کرد: کارخانه هایی مثل آریاپروفیل باید با شرکت گاز استان تعامل سازنده داشته باشند تا نیازهای اولیه برای دسترسی همه مردم سیستان وبلوچستان به نعمت گازفراهم شود.

هم چنین مدیرشعب بانک توسعه تعاون استان که کارخانه آریاپروفیل با مشارکت آن به بهره برداری رسیده با اشاره به ظرفیت ۱۰۰هزارتنی این کارخانه گفت: فاز اول شرکت آریا پروفیل باهدف تولید لوله های گاز و آب شهری امروز به بهرداری رسید.

محمدرضاریگی ادامه داد: فاز اول این کارخانه امکان اشتغال زایی مستقیم برای ۱۱۰نفرازجوانان بومی را درسه شیفت فراهم کرده است.

وی با اشاره به اعتبار۱۷۰میلیارد ریالی برای احداث آن گفت:۷۰میلیارد ریال مشارکت بانک و۱۴میلیاردو۹۰۰میلیون ریال سرمایه درگردش برای احداث این کارخانه در نظرگرفته شده است./ایسنا