آغاز توزیع سبد کالا در سیستان و بلوچستان - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

نی زار – معاون اجتماعی اداره کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی گفت: طرح توزیع سبد کالا بین اقشار محروم و آسیب پذیر زیرپوشش نهادهای حمایتی همزمان با سراسر کشور در این استان آغاز شد.

به گزارش نی زار، سید مهدی امیر جهانشاهی با تشریح نحوه توزیع این سبدهای کالایی اظهار داشت: دهمین دوره اجرای طرح توزیع سبد کالا برای اقشار محروم و آسیب پذیر زیرپوشش نهادهای حمایتی پیرو اجرای نامه مورخه ۲۹ دی سالجاری هیات دولت همزمان با سراسر کشور در این استان به اجرا در آمد.

وی افزود: این طرح شامل اقشار محروم و آسیب پذیر زیرپوشش نهادهای حمایتی از جمله مستمری بگیران دستگاههای حمایتی کمیته امداد و بهزیستی، موردی های بهزیستی اعم از افراد دارای ضایعه نخاعی، توانبخشی، اجتماعی و درخواست پشت نوبت وسایل توانبخشی است.
وی مبلغ شارژ کارت مشمولین برای خانوار یک نفره را به ازای هر فرد ۳۰۰ هزار ریال، برای خانوار ۲ نفره ۵۰۰ هزار ریال و خانوار سه نفر به بالا را به ازای هر نفر ۱۰۰ هزار تا سقف یک میلیون و ۲۰۰ هزار ریال ذکرکرد.
معاون اجتماعی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همچنین میزان شارژ کارت مشمولان موردی بهزیستی را به ازای هر نفر ۳۰۰ هزار ریال و مستمری بگیران کمیته امداد و بهزیستی را بین ۳۰۰ هزار تا یک میلیون و ۲۰۰ هزار ریال عنوان کرد./ایرنا