آرامش بی‌سابقه سیستان نتیجه پرهیز از افراطی‌گری دولت - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار
نی زار : عضو کمیسیون کشاورزی مجلس معتقد است: موفقیت‌ها در تک نرخی نمودن تورم، ثبات اقتصادی، افزایش تولید محصولات کشاورزی و اجرای طرح تحول سلامت نتایج اداره عقلایی کشور است.

مجلس می‌تواند از انحرافات دولت جلوگیری کند

احمدعلی کیخا در نشست علنی امروز یکشنبه (۲۱ آذرماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان‌دستور، گفت: بر اساس قانون اساسی رئیس جمهور و اعضای دولت تنها حق دارند در چارچوب قانون تصمیم‌ گرفته و عمل نمایند و هرگونه تصمیم مغایر با قانون توسط رئیس مجلس لغو می‌گردد، همچنین در فرایند انجام آن نیز مجلس می‌تواند از انحرافات دولت جلوگیری کند با این توصیف ریشه برخی مشکلات که قشر محروم جامعه را به ستوه آورده در کجاست.

اصلاح کشور در گرو اصلاح مجلس

نماینده مردم زابل، زهک و هیرمند در مجلس شورای اسلامی با طرح این سوال که آیا قوانین مجلس کارآمده نبوده یا دولت‌ها قوانین را اجرا نکرده‌اند، تصریح کرد: مجلس در همه موارد مذکور مسئول است، بنابراین نمایندگان در فرصتی که ملت در اختیار آنها قرار داده  را باید غنیمت شمرده و موجبات اصلاح مجلس را طبق همه شئونات فراهم نمایند زیرا اصلاح کشور در گرو اصلاح مجلس است.

پایبندی شخص رئیس جمهور به قانون اساسی ، موجبات آرامش کشور و قابل تقدیر

کیخا افزود: پایبندی شخص رئیس جمهور به قانون اساسی از جمله تبعیت از ولی فقیه و رهبری معظم انقلاب اسلامی در حرف و عمل، احترام به سایر قوا، نهادینه کردن مشی اعتدال، جلوگیری از افراط و تفریط در امور کشور، حرکت بر اساس  قابلیت‌ها و دوری از رفتارهای عوام فریبانه از جمله اقدامات دولت است که موجبات آرامش کشور را فراهم کرده و قابل تقدیر است.

وزرای امور خارجه و نفت که از شایستگان ملت هستند

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، گفت: قرار دادن منافع ملی کشور نه حزبی و جناحی در سطح معیارهای تصمیم‌گیری در مناسبات و روابط بین المللی از کارهای دولت است که همراه با به کارگیری نیروهای با تجربه حرفه‌ای موفق مانند وزرای امور خارجه و نفت که از شایستگان ملت هستند، نتیجه ارزشمند آن را در برجام‌های نفتی و هسته‌ای دیده شد، لذا توجه ویژه دولت به موضوعات خاک محیط‌ زیست و اتخاذ رویکردهای اصلاحی مناسب قابل تقدیر است.

تک نرخی شدن تورم و ثبات اقتصادی نتیجه اداره عقلایی کشور است

وی ادامه داد: موفقیت‌های حاصله در تک نرخی نمودن تورم و ایجاد ثبات اقتصادی و افزایش تولید محصولات کشاورزی و اجرای طرح تحول سلامت نیز از جمله نتایج اداره عقلایی کشور است، ای کاش در دولت قبل که بیش از ۷۰۰ میلیارد دولت درآمد نفتی داشتیم حداقل خطوط ریلی و ناوگان هوایی و جلاده‌ای کشور بازسازی و تکمیل می‌شد تا امروز شاهد سوختن هموطنان عزیز در قطارها و جاده‌های کشورنبودیم.

کیخا معتقد است: صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران با حفظ استقلال خویش به معنای واقعی در عمل منعکس کننده صدا و سیمای همه اقوام و ملت ایران باید باشد و همراه دولت با انجام وظیفه تخصصی و ماموریت های قانونی خویش برای اعتلای کشور تلاش کند.

آرامش بی‌سابقه سیستان نتیجه پرهیز از افراطی‌گری دولت

وی از دولت به دلیل اتخاذ رویکردهای مناسب در مدیریت اقوام مختلف و احترام به علما و بزرگان مردم، ورزش‌های دینی و سنت‌های کهن و پرهیز از افراطی‌گری تشکر کرد و گفت: به دنبال این اقدامات شاهد ایجاد آرامش و امنیت بی سابقه در استان سیستان و بلوچستان بوده که موجب زمینه ساز شتاب  توسعه در این استان گردیده است.

خشکسالی بیست ساله درسیستان و مردم اسیر دیو فقر و تنگ دستی

مردم بی صبرانه منتظر تصمیم مجلس جهت تصویب منطقه آزاد

نماینده مردم زابل، زهک و هیرمند در مجلس دهم با بیان اینکه خشکسالی بیست ساله مردم سیستان را به طور بی سابقه اسیر دیو فقر و تنگ دستی نموده است، تصریح کرد:‌ رئیس سازمان برنامه و بودجه در جلسه شورای برنامه‌ریزی استان گفت که در بازدید خویش از منطقه این استان در یک روز طوفانی آنچنان وضعیت مردم غیرقابل باور بود که به استاندارد و مسئولین استان گفتم دیگر طاقت کنار زدن پرده و دیدن رنج های بیشتر مردم را ندارم، مردم بی صبرانه منتظر تصمیم مجلس و کمک و مساعدت نمایندگان هستند تا با تصویب تبدیل سیستان به منطقه آزاد موافقت کنند.

تشکر از دولت برای اجرای طرح ۴۶ هزار هکتاری انتقال آب با لوله به مزارع سیستان

وی افزود: برای دومین بار لایحه تبدیل سیستان به منطقه آزاد به مجلس ارائه شده که با آن نگاه امید و آبادانی به منطقه بازگردانده خواهد شد همچنین ضمن تشکر از دولت برای اجرای طرح ۴۶ هزار هکتاری انتقال آب با لوله به مزارع سیستان با اعتبار حدود ۲ هزار میلیارد درخواست می‌گردد با تامین اعتبارات تکمیلی و سرعت بیشتر امکان بهره‌برداری کامل آن را فراهم نمایید.

مردم خواستار صدای بلندتر و رسا تر ریاست سازمان حفاظت محیط‌ زیست و وزیر امور خارجه

کیخا، گفت: مردم خواستار صدای بلندتر و رسا تر ریاست سازمان حفاظت محیط‌زیست و وزیر امور خارجه در مجامع بین المللی در دفاع از حق‌آبه تالاب هامون هستند، اعلام سال آینده تحت عنوان سال توسعه گردشگری توسط استاندار سیستان قابل ستایش است، لذا با کمک سازمان برنامه و بودجه و میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی زمینه احیا کوه خدا که در دل هامون قرار گرفته و موجب تحکیم پیوند ادیان مختلف چون اسلام، مسیحیت و زرتشت می‌شود، فراهم شود.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: آنانی که آگاهانه از قانون گریزی و فساد نهادینه شده و مدیریت غیر علمی کشور در دولت قبل حمایت کردند و امروز به بهانه‌های مختلف بر طبل دفاع از حقوق ملت می‌پردازند پیشنهاد می‌گردد از تجربه سایر ملل در برخورد با فساد استفاده کنند و از پیشگاه ملت ایران برای این غفلت تاریخی و زیان وارده عذرخواهی کنند تا بیش از این موجب افزایش فقر و بیکاری مردم نشوند./

انتهای پیام/

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.