اولین دوره آموزشی روانشناسی ورزشی ویژه مربیان سراسر استان برگزار شد - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

نی زار؛اولین دوره آموزشی روانشناسی ورزشی ویژ ه مربیان ورزش و معلمین تربیت بدنی سراسر استان سیستان و بلوچستان در سالن آمفی تاتر اتاق بازرگانی زاهدان برگزارشد.
به گزارش نی زار از زاهادن،اولین دوره آموزشی روانشناسی ورزشی ویژ ه مربیان ورزش و معلمین تربیت بدنی سراسر استان با حضور دکتر سامع رییس کمیته روانشناسی فدر اسیون پزشکی ورزشی ، مهندس ثوری مدیر کل اداره ورزش و جوانان ومعاونین ایشان ،حاضر رییس اداره تربیت بدنی آموزش و پرورش ، دکتر عرب رییس هیات پزشکی ورزشی و فاطمه یاری مسئول روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان پنج شنبه ۴ آذرماه با شرکت ۳۵۰ نفر در سالن آمفی تاتر اتاق بازرگانی زاهدان برگزارشد .
مدیرکل ورزش و جوانان استان هدف از برگزاری این دوره را افزایش سطح دانش مربیان و آشنایی آنها با مباحث روانشناسی ورزشی اعلام کرد و افزود : روانشناسی مربیگری و ویژگی مربیان ، شناسایی انگیختگی و اضطراب در ورزشکاران و آموزش تکنیک های کنترل آن ، تکنیک های افزایش تمرکز ورزشکاران در شرایط مسابقه و تمرین و راهکارهایی برای افزایش اعتماد به نفس مباحثی بود که توسط خانم دکتر سامع رییس کمیته روانشناسی فدراسیون پزشکی ورزشی در این دوره تدریس شد.
حسین ثوری با تاکید بر لزوم توجه به مسائل روانشناسی جهت کسب حداکثراثربخشی در ورزش گفت : هر قدر که جسم آماده و ورزیده باشد ، اگر ذهنی که آن را آماده می کند فاقد ورزیدگی و آمادگی باشد جسم به درستی هدایت نخواهد شد بنابراین توجه به مباحث روانشناسی یک ضرورت است.
رییس کمیته روانشناسی فدراسیون پزشکی با اشاره به اهمیت روانشناسی در ورزش بیان کرد : ورزش قسمتی کوچکی از زندگی ما است بنابراین اگر ما بتوانیم شرایط مناسبی را در ورزش برای ورزشکاران و فرزندانمان بوجود بیاوریم می توانیم این الگو را در بخش های مختلف زندگی آنها پیاده کنیم تا با آرامش و هدفگذاری با انگیزه تر از گذشته به زندگی نگاه کنند.
رییس کمیته روانشناسی فدراسیون پزشکی ورزشی استقبال از این دوره را در سطح کشور بی نظیر اعلام کرد و گفت : با توجه به اینکه تاکنون کلاس های روانشناسی ورزشی متعددی در استانهای مختلف برگزار شده اما این دوره در سیستان و بلوچستان با استقبال بسیار زیاد مربیان ورزش همراه شد که در کشور بی نظیر و چشمگیر بود.
وی افزود : خوشحالم که مربیان سیستان و بلوچستان علاقه مند به افزایش دانششان هستند . مطمئنا با افزایش دانش ، بینش و نگرش مربیان هم نسبت به حرفه شان تغییر خواهد کرد