اگر منطقه آزاد خوب نیست! همه مناطق آزاد کشور تعطیل شود!! - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

نی زار – حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر کیخا در خطبه های نماز جمعه شهرستان زابل گفت: در مورد سفر وزیر محترم راه و شهرسازی به استان سیستان و بلوچستان سخنی داشته باشیم ، در بعضی از فرمایشات ایشان که در خبرگزاری های رسمی نقل شده است ، نفی مفید بودن منطقه آزاد دیده می شود ؛ تا حالا صحبت از این بود که مسئولین دولتی استان مخصوصاً استاندار کارکُشته ، با تجربه و با نفوذ ما در تلاش اند و توانستند کارگـروه مناطق آزاد را متقاعد کنند که منطقه آزاد سیستان را تصویب کنند ، گفتند در آنجا تصویب شد ولی در مجلس به مشکل بر خوردند ، حالا مشاهده می کنیم که خود عزیزان دولتی مخالف این طرح هستند !!!

خطیب نماز جمعه شهرستان زابل گفت: حرف و حق مردم ما این است ، اگر منظقه آزاد خوب نیست ،همه جا تعطیل و جمع کنید و اگر منطقه آزاد مشکلی را حل نمی کند چرا چند سال وقت را تلف کردید ؟ بودجه صرف کردید برای نقشه و … چرا مردم را به چیزی امیدوار کردیدکه بدرد نمی خورد ؟ سوال ما این است …. وی فرمودند ، منطقه ویژه اقتصادی بهتر است ، خب ما چند ساله فریاد می زنیم که منظقه ویژه اقتصادی رامشار را فعال کنید با این حالی که چندین سال از تصویب آن می گذرد ؛ منتظر ورود سرمایه داران هستید ؟ خوب بروید دنبالشان ، و کاری انجام دهید که میل و رغبت ایجاد شود و سرمایه دار به منطقه ویژه اقتصادی ورود پیدا کند

وی تاکید کرد : دستور بدهید کالاهایی که وارد سیستان می شود در منطقه ویژه اقتصادی رامشار انبار و انباشته شود تا از تمام نقاط کشور بیایند و از اینجا خرید کنند ، نه اینکه عده ای ویژه خوار کالا را خارج از استان بیرون ببرند و پول هنگفتی به جیب یه نفر برود ، بگذارید این پول به جیب های مختلف تقسیم شود ؛ کالاها همین جا دپو و انبار شود و از استان های دیگر بیایند خرید کنند تا هتل ها ،حمل نقل و اغذیه فروشی ها رونق و فعال شوند و با همین طرح دپویی که کالا از افغانستان وارد سیستان شود صدها و هزاران شغل ایجاد می شود ، چرا به این موضوع توجه نمی کنید شماهایی که ادعا می کنید تجربه دارید و در کنارش آثار باستانی ما هم دیده می شود .

امام جمعه شهرستان زابل گفت: استاندار مُحترم آیا تا حالا از مسئول میراث فرهنگی استان درخواست و یا گزارش خواستید که برای صنعت گردشگری بعد از ثبت جهانی شدن شهر سوخته چه کرده اند ؟ والله اگر شهر سوخته در اصفهان بود الان صدها شغل از قبلش ایجاد شده بود.

وی گفت: چه کنیم که در سیستان برای مسئولین حاشیه امن خبری هست و در اینجا به راحتی سال می گذارنند ، پول میگیرند ، حتی اگر مدارک تحصیلی شان ناقص هست در اینجا به ادامه تحصیل می پردازند و مدرک می گیرند و در اینجا هیچ کسی نیست از آنها سوال کند ، این نشان از مظلومیت این مردم است .

وی گفت: تا سخن ظلم میاد حاشا می کنند ، تا سخن از ظلم مسئول به مردم میاد حاشیه سازی می کنند ، جواب این حرف ها را بدهید ، این سینه ستبر است در مقابل همه ی شما ، ما را از چه می ترسانید ؟ ما دعای گوی همه شما هستیم ، ما بارها به شما نشان دادیم که به هیچ وجه فرد مورد ملاک نیست و برای ما کار مورد نظر است ؛ از مسئولی که کار انجام بدهد تقدیر و تشکر و دعاگوی ایشان هستیم و اگر مسئولی وقت را تلف کند و به مردم با سوء مدیریت ظلم کند ساکت نمی نشینیم.

وی تاکید کرد: دوران حاشیه امن خبری در این منطقه گذشت ، از خواب غفلت بیدار شوند ،کار نکنند مُچ گیری می کنیم و رسانه های ما بیدار هستند ؛ همه به فکر فقرا و مُعضلات فرهنگـی باشیم ؛ رسانه ها بیشتر بیدار باشند و وقت و هزینه ها را تلف نکنند و قلم خودشان را به هیچ مسئولی نفروشند و در خدمت مردم خودشان باشند .

برچسب ها :