چهاردهمین همایش ملی بیوشیمی فیزیک در دانشگاه زابل - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

نی زار : چهاردهمین همایش بیوشیمی فیزیک ایران به میزبانی دانشگاه زابل از امروز /سه شنبه/ با حضور رئیس انجمن بیوشیمی فیزیک ایران، رئیس دانشگاه، اساتید، اندیشمندان و دانشجویان در سرسرای دانشگاه زابل آغاز به کار کرد.

به گزارش نی زار رئیس دانشگاه زابل در آیین افتتاح این همایش دو روزه اظهار داشت: پس از فراخوان چهاردهمین همایش بیوشیمی فیزیک ایران ۱۰۲ مقاله به دبیرخانه رسید که پس از داوری ۱۸ سخنرانی و ۶۵ پوستر مقاله به این همایش راه یافت.

موسی بهلولی با تقدیر از انجمن بیوشیمی فیزیک ایران افزود: چهاردهمین همایش بیوشیمی فیزیک ایران با هدف ایجاد فرصت برای ارائه جدیدترین دستاوردهای علمی و پژوهشی در زمینه های مختلف بیوشیمی فیریک و برقراری ارتباط بیشتر میان اساتید، دانشجویان و پژوهشگران برگزار شده است.

وی ایجاد و توسعه همکاری های علمی و ارتباط دانشگاه زابل با نهادهای دانشگاهی و صنعتی را از دیگر اهداف این همایش عنوان کرد و گفت: دانشگاه زابل به عنوان یک واحد جهانی رسالت گسترش مرزهای علم و تربیت نیروی انسانی را بر عهده دارد.
رئیس دانشگاه زابل ادامه داد: رفع مشکلات مردم و ارائه راهکارهای لازم برای زندگی بهتر از رسالت های محلی دانشگاه زابل است.

وی از حمایت مالی این دانشگاه از محققان و پژوهشگران خبرداد و اظهار داشت: با وجود مشکلات مالی کشور با تمام توان از طرح ها و ایده های محققان و پژوهشگران حمایت می کنیم.

دکتر بهلولی تاکید کرد: منطقه سیستان واقع در شمال سیستان وبلوچستان بدلیل شرایط اقلیمی از خشکسالی دوره ای رنج می برد و از زمان بروز خشکسالی های ۱۷ ساله تاکنون شماری زیادی از مردم این سامان به نقاط مختلف کشور مهاجرت کرده اند در حالی که ایجاد دانشگاه زابل و فعالیت های قابل توجه آن مهاجرت معکوس نخبگان و مردم را در پی داشته است.

وی با بیان اینکه استان سیستان و بلوچستان در سال آینده به عنوان مقصد گردشگری کشور معرفی شده است، اظهار داشت: دانشگاه زابل با همکاری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان وبلوچستان مرمت منطقه تاریخی قلعه رستم را آغاز کرده است.

رئیس دانشگاه زابل از برگزاری همایش ها و نشستهای مختلف علمی در آینده از سوی این دانشگاه خبرداد.

رئیس انجمن بیوشیمی فیزیک ایران نیز از میزبانی دانشگاه زابل تقدیر کرد و اظهار داشت: انجمن بیوشیمی فیزیک ایران در کشورهای هند، چین و اندوزی و در استانهای مختلف کشور نمایندگی دارد که استان سیستان وبلوچستان از جمله این استانهاست.

علی اکبر موسی موحدی افزود: انجمن بیوشیمی فیزیک ایران در ابتدای تاسیس با عنوان انجمن بین المللی فعالیت خود را آغاز کرده است به طوری که در مدت اخیر به عضویت انجمن بین المللی بیوشیمی فیزیک اروپا در آمده است که این انجمن امتیازات زیادی را دارد.

وی با بیان اینکه همایش ملی بیوشیمی فیزیک ایران هرساله به میزبانی یکی از دانشگاه های کشور برگزار می شود گفت: بیوشیمی فیزیک به عنوان یکی از شاخه های علم به صورت مولکولی، اتمی و زیر اتمی، دینامیکی و سیستم های شیمیایی بر مبنای قواعد به پدیده های هستی نگاه می کند.

به گزارش نی زار در این همایش افراد شرکت کننده که مقاله آنان از سوی داوران پذیرفته شده مقاله های خود را در مدت ۲ روز ارائه می کنند.

شرکت کنندگان چهاردهمین همایش بیوشیمی فیزیک ایران روز گذشته با حضور در منطقه سیستان از شهرسوخته، منطقه تاریخی قلعه رستم، آس باد، قلعه مچی و مجتمع پژوهشی و تفریحی بقیه الله الاعظم(عج) دانشگاه زابل بازدید کردند./ایرنا