استاندار سیستان و بلوچستان هزینه تحصیل امید آرامی را تا مقطع دکتری به عهده گرفت/استقبال باشکوه سیستانی ها از قهرمان - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

نی زار : پیش از ظهر امروز« پنج شنبه ۲۴ تیر ماه »مراسم استقبال از امید آرامی دلاور مرد سیستانی که در مسابقات کشتی فرنگی نوجوانان آسیا به مقام نخست رسیده بود ،  در شرایطی که اوضاع نامناسب جوی باعث تعطیلی ادارات شهرستان شده بود ، با حضور گسترده مردم و مسئولان در محل سالن آیت الله طالقانی (ره) شهر زابل برگزار شد.

فرماندار زابل در این مراسم ضمن تقدیر و تشکر از افتخار آفرینی امید آرامی و همه ی کسانی که در شناسایی، شکوفایی و حمایت از امید آرامی  نقش داشته اند ، اظهار داشت :امید آرامی با همت و غیرت مثال زدنی خویش علی رغم تمام محدودیت ها به جایگاه قهرمانی آسیا رسید که این نشان دهنده ی نبوغ و استعداد سرشار در بین جوانان منطقه است.

هوشنگ ناظری قهرمانی امید آرامی  ، در کنار تصویب یک فوریت لایحه منطقه آزاد را مایه مسرت و خوشحالی مردم سیستان برشمرد و از آن بعنوان نوید بخش افقی روشن برای  توسعه سیستان یاد کرد.

وی تصریح کرد : وظیفه ماست که از قهرمانان و نخبه گان حمایت کنیم ، چرا که حمایت ما موجب می شود آنها با افتخار آفرینی در عرصه های مختلف بین المللی باعث اعتلای کشور و سیستان شوند.

فرماندار زابل ادامه داد : پیش از اعزام امید آرامی به مسابقات آسیایی ، در نشستی که با مدیران دستگاهها و اهالی ورزش داشتیم ، با همت و همدلی توانستیم مشکلات پیش روی این دلاور مرد سیستانی را برطرف کنیم تا بتواند با آسودگی خاطر فقط به فکر افتخار آفرینی برای مردم و کشور باشد.

ناظری افزود : در جلسه شورای اداری شهرستان زابل برای حمایت و تجلیل از امید آرامی و تمامی قهرمانان ملی و نخبه گان مصوباتی را تصویب کردیم تا این برنامه ها و اقدامات باعث دلگرمی و ارتقاء سطح علمی و فنی قهرمانان و جوانان منطقه شود.

امام جمعه زابل در این مراسم گفت: استقبال مردم زابل از امید آرامی در این هوای خاص و ریزگردها تشکری بسیار کوچک از پهلوانی این کشتی گیر نوجوان است.

حجت الاسلام علی اکبر کیخا اظهار داشت: سیستان و بلوچستان مهد دلیران و پهلوانان است و هر اندازه برای آن هزینه شود چندین برابر برای کشور سود آوری دارد.

وی با اعلام خبر تکمیل طرح های در حال ساخت در زابل از سوی مدیرکل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان گفت: با تکمیل خانه کشتی و کبدی در منطقه سیستان شخصیت هایی مانند امید آرامی و دیگر ورزشکاران نام آور تکرار می شود.

امام جمعه زابل از تمام افرادی که در پیشرفت این کشتی گیر تلاش کردند تقدیر کرد.

همچنین در این مراسم ثوری مدیرکل اداره ورزش و جوانان استان سیستان و بلوچستان از تصویب تقبل هزینه تحصیل امید آرامی تا مقطع دکترا از سوی مهندس هاشمی استاندار سیستان و بلوچستان خبر داد.

n3158099-5128757

n3158099-5128755

برچسب ها :