فاقدین شناسنامه، یکی از بزرگترین مشکلات آموزش و پرورش شهرستان نیمروز - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

نی زار : شهرستان نیمروز ( پشت آب ) دارای ظرفیت های فوق العاده ای ست که متاسفانه عدم تدبیر و برنامه ریزی جامع برای این منطقه این شهرستان را شاید به کم بهره ترین شهرستان منطقه سیستان تبدیل نموده است

در روز سه شنبه ۱۸ شهریور ماه، جمعی از اصحاب رسانه منطقه سیستان ضمن بازدید از شهرستان نیمروز دیداری با طاهری فرماندار نیمروز و امیرشاهی مدیر آموزش و پرورش شهرستان نیمروز داشتند.

به گزارش رسانه نی زار،این بازدید با هدف بررسی وضعیت آموزشی این شهرستان با توجه به نزدیک شدن به ایام بازگشایی مدارس صورت گرفت، که در طول بازدیداحمد امیرشاهی مدیریت آموزش و پرورش نیمروز همراه بودند .

مدیر آموزش و پرورش شهرستان نیمروز در حاشیه این بازدید اظهار کرد: در شهرستان نیمروز نزدیک به ۹ هزار دانش آموز ثبت نام شده اند که این ثبت نام هنوز ادامه دارد و مراحل ثبت نام این دانش آموزان با دقت و بدون هیچگونه مشکلی صورت میگیرد.

وی افزود: یکی از بزرگترین مشکلات آموزش و پرورش نیمروز فاقدین شناسنامه هستند وی مدعی شد شهرستان نیمروز بیشترین میزان فاقدین شناسنامه را دارد که این تعداد بالای ۳۰۰ نفر می باشد و هنوز مشخص نشده است که در اینباره به چه صورتی باید اقدام شود.

آموزش و پرورش

تیم رسانه ای حاضر سپس با حضور در سطح منطقه از مدارس مختلف شهرستان نیمروز بازدید نمودند.

در ادامه این بازدید با حضور در روستای چرک ، از مدرسه ای سه طبقه ای که بیش از ۶ سال قبل کلنگ احداث آن با هزینه ای بالغ بر ۱.۵ میلیارد تومان زده شده است و متاسفانه به سرانجام نرسیده و نزدیک به ۲ سال نیز تکمیل این مدرسه متوقف شده است و نیمه کاره رها شده بازدیدی به عمل آمد.

طبق گفته معتمدین این روستا تاکنون مسولین مختلف از جمله خانم عالی نماینده مردم سیستان در مجلس از این مدرسه دیدن نمودند اما متاسفانه مشکل این مدرسه رفع نگردیده است.

روستای چرک مدرسه نمونه شهید صیاد شیرازی  که یکی از پیشرفته ترین مدارس سیستان بود از دیگر مناطقی بود که مورد بازید گروه رسانه ای فعال سیستان قرار گرفت ، در این مدرسه دانش آموزان امکانات و فناوری های روز در اختیارشان قرار دارد و آموزش می بینند.

گفتنی است، اصحاب رسانه دیداری با تقی طاهری فرماندار شهرستان نیمروز داشتند و سوالاتی را مطرح نمودند، در این جلسه از نبود پمپ بنزین در این شهرستان انتقاد شد، در این خصوصفرماندار نیمروز خاطر نشان کرد: یک پمپ توسط بخش خصوصی شروع به ساخت شد که متاسفانه در ادامه به دلیل کمبود بودجه بخش خصوصی نتوانست این طرح را ادامه دهد و این پروژه فعلا نیمه کاره است.

IMG-20140909-WA0010اصحاب رسانه سیستان در ادامه این بازدید از چند طرح دیگر آموزشی در شهرستان نیمروز دیدن نمودند.

 

IMG-20140909-WA0005

 

IMG-20140909-WA0003