دیدار جمعی از اهالی فرهنگ و هنر سیستان با علیرضا خسروی/تجلیل به پاس سال ها تلاش برای میراث سیستان ورجاوند - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

نـــــی زار – تعدادی از هنرمندان و فعالان فرهنگی و رسانه ای با حضور در منزل مهندس علی رضا خسروی از زحمات چندین ساله ایشان در حوزه میراث فرهنگی سیستان تقدیر به عمل آوردند.

با همت و برنامه ریزی ریاست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، جمعی از هنرمندان و اهالی فرهنگ سیستان در هر هفته با حضور در منزل یکی از پیشکسوتان و یا فعالان فرهنگی و هنری سیستان، از ایشان دیدار و قدردانی می شود.

شنبه شب گذشته در ادامه این دیدارها تعدادی از پیشکسوتان و هنرمندان در منزل آقای علیرضا خسروی، پژوهشگر و باستان شناس سیستانی و ریاست قبلی اداره میراث فرهنگی حضور پیدا کردند.

در این میهمانی که در فضایی صمیمی و بسیار دوستانه برگزار گردید، آقای عباس باقری ضمن برشمردن خدمات فرهنگی و پژوهشی مهندس خسروی از ایشان به عنوان یکی از برجسته ترین شخصیت های فرهنگی – اداری سیستان معاصر یاد کرد.

همچنین در این دیدار استاد شبستری و امیر اسحاقی با آواز خوانی سیستانی حاضرین را به شوق آوردند، در بخش دیگری از این دیدار که به یک برنامه فرهنگی پربار تبدیل شده بود استاد حسین مددی به شاهنامه خوانی پرداخت و اجرای موسیقی توسط آقایان نوروزی و سیستانی نیز مورد توجه قرار گرفت. همچنین شعرخوانی استاد حاج ابراهیم محمودی و سارا میرشکار سیستان دخت خوش ذوق سیستانی نیز بخش دیگری از این دیدار بود.

IMG_20160508_204142

با توجه به حضور اساتید گرامی امین ا… سرابندی و جواد اویسی بحث تاریخی ارزنده ای از سوی این دو نفر صورت گرفت که مورد توجه فراوان حاضرین واقع شد.

دیدار با علی خسروی

همان گونه که در ابتدا ذکر شد این دیدار از سلسله دیدارهایی با اهالی فرهنگ و هنر صورت پذیرفت که به ابتکار آقای عباس باقری و همراهی تعدادی از هنرمندان و پیشکسوتان و فعالان فرهنگی، پیش از این با حضور در منازل آقایان، استاد ابوالحسن افشاری، وحید کیخا مقدم، ، محمد رضا رضایی و غلامحسین پیری و خانم فرشته بزی آغاز گردیده بود. در پایان بی مناسبت نیست که نگاهی گذرا هم به چند عکس از این میهمانی های فرهنگی داشته باشیم.

IMG_20160421_135421

غلامحسین پیری 2

افشاری 2

افشاری


محمد رضایی

محمدرضا رضایی1

رضایی