خدمت دوستان عزیزم سلام
بنا نداشتم که به سخنان بی منطق و با هدف تخریبی مطرح شده در فضای مجازی پاسخ دهم و بنا داشتم و دارم تا از طریق قانونی آن را پیگیری نمایم . اما به نظرم رسید که توضیح چند نکته برای دوستان وظیفه ی من است.
1-همواره و در طی چهل و چند سال گذشته که در عرصه ی سیاسی و فرهنگی و اجتماعی حضور داشته ام تلاش نموده ام به گونه ای زندگی کنم که بتوانم از آن دفاع کنم نه در برابر نهادهای حکومت و این هتاکان بلکه در برابر خداوند و امروز خدا را شاکرم که دست اینان خالی است و در سابقه ی طولانی حضور من در جامعه نکته ای منفی ندارند.

2-ادعاهایی که در رابطه با روزنامه زاهدان مطرح شده آنچنان واهی است که اساساٌ نیاز به توضیح ندارد.

الف- روزنامه زاهدان به عنوان قدیمی ترین و موثر ترین روزنامه ی استان شناخته می شود و طبیعی است که هر کس بخواهد تبلیغش دیده شود به سراغ موثرترین می رود . اما دانشگاه زابل در طی چهار سال گذشته تنها دو گزارش در روزنامه زاهدان چاپ کرده در حالیکه در چهار سال قبل آن 8 گزارش داشته است . و معمولاٌ این گزارش ها با تخفیف ویژه و نصف قیمت رسمی اداره ی ارشاد به چاپ می رسد.

مصاحبه ی جناب آقای جهانتیغی اصولاٌ رپرتاژ نبوده و تنها گفتگوی روزنامه با یک کارشناس حوزه ی اشتغال بوده و در این گفتگو حتی یک کلمه هم پیرامون اداره ی فنی و حرفه ای گفته نشده و جهت اطلاع آنانی که واقعاٌ مایل به اطلاع داشتن هستند عرض کنم برای مصاحبه ی مورد درخواست روزنامه فاکتور صادر نمی شود که در این مورد هم هیچ پولی دریافت نشده و البته بخش دوم مصاحبه هم در چند روز آینده چاپ می شود .

ب- آگهی های مزایده ، مناقصه و استخدام توسط اداره ی کل ارشاد در میان نشریات توزیع می شود و ادارات در انتخاب نشریه و نشریه در انتخاب ادارات نقشی ندارد.

ج – مجتمع تفریحی – سیاحتی ایلیا سرمایه گذاری مشترکی است که مدیریت و اداره آن در اختیار بنده نیست . اما تالار آن در خدمت برنامه های فرهنگی اهالی فرهنگ است خوشبختانه تاکنون هیچ اداره یا نهاد دولتی در آن مراسمی و از جمله شب شعر برگزار نکرده و آنچه شده مجموعه ای گسترده از فعالیت های فرهنگی ، موسسه ی فرهنگی -هنری انتظار متعلق به اینجانب بوده است . اگر کسی نشانی از برگزاری برنامه ی دولتی در ایلیا دارد ارایه کند.

3 – در مورد ادعاهای مطرح شده در بحث شرکت ها اگر مورد ادعا شرکت های خصوصی است که ثبت شرکت سه نفر عضو موسس ، یک اساسنامه و مبلغی کمتر از 50 هزار تومان پول می خواهد که هر کس می تواند داشته باشد و بنده هم علاوه بر موسسه فرهنگی – هنری انتظار و شرکت انتشارات تفتان شرکتی تحت عنوان پیشگامان توسعه ی زاهدان دارم که تا کنون حتی یک مورد فعالیت هم نداشته است. در واقع راه اندازی نشده اگر منظور NGO است بله کاملا درست است و اینجانب عضو موسس بیش از ده ها NGO بوده ام که پس از ثبت و راه اندازی و انتخاب هیأت مدیره یا هیت امنا با تحویل آن به افراد فعال از آن خارج شده و اکنون تنها عضو هیأت مدیره یکی از آنها یعنی موسسه خیریه مهر هامون زمین هستم و بس.

4 – در مورد استخدام منسوبین همه می دانند که بنده یک دختر و یک پسر دارم که دخترم در روزنامه زاهدان و پسرم هم در دوره ریاست جمهوری دکتر احمدی نژاد استخدام شده نه در دوره ی آقای روحانی باز هم می دانند که پسرم لیسانس اقتصاد صنعتی ، فوق لیسانس اقتصاد اسلامی از دانشگاه های دولتی است و اکنون هم دانشجوی دکتری در دانشگاه تهران است . برای استخدام نیاز به رانت و ژن خوب نداشته و اگر هم می داشت جایگاه اینجانب در دولت قبلی معلوم است.

اگر فرد دیگری از بستگان بنده هم با وساطت بنده در جایی استخدام شده کاغذ کنند و به دیوار بزنند.

اگر مورد نظر این آقایان استفاده از اعتبار شخصی ام در حل مشکلات افراد در زمینه های مختلف و از جمله اشتغال است . این را افتخار خود می دانم که محل رجوع اقشار مختلف جامعه هستم و روزانه برای حل مشکلات آنان با افراد مختلف و از راه های مختلف مشورت و رایزنی می کنم و روزنامه ی زاهدان هر روز محل مراجعه افراد زیادی است که بسیاری از آنها را نمی شناسم اما وظیفه ی خود می دانم پیگیر مشکلات آنان باشم.

5- در مورد مدرک تحصیلی بیان این نکته را لازم می دانم که اینجانب با مدرک تحصیلی لیسانس و فوق لیسانس تاریخ سی سال در آموزش و پرورش وآموزش عالی استان تدریس کرده ام و خوشحالم که کلاس های درس اینجانب بخشی از خاطرات خوب دانش آموزان و دانشجویان اینجانب است با مدرک تحصیلی فوق لیسانس هم از آموزش و پرورش به صورت پیش از موعد بازنشسته شدم .

جهت اطلاع آنهایی که صادقانه قصد مطلع شدن دارند عرض می کنم که اولاٌ مدرک دکترای اینجانب از دانشگاه هاوایی نیست . ثانیاٌ دانشگاه هاوایی از صد دانشگاه اول دنیاست و دعواهای سیاسی در ایران شیوه مجازی (استاد-دانشجو) را زیر سوال برد.

اکنون همین شیوه در بسیاری از دانشگاه های ایران و دنیا معمول است . اگر ایران به مدرک دانشگاه هاوایی یا هر دانشگاه دیگرازجمله دانشگاه مدینه خدمات ندهد به معنای قلابی بودن مدرک نیست.

چون بنا دارم که این مباحث را به طور حقوقی و قضایی پیگیری نمایم . ارایه مدرک را برای جلسه دادگاه می گذارم تا رفتارهای توام با دروغ ، تهمت، تخریب و تشویش اذهان عمومی هتاکان ادامه پیدا کند.

6- برای اینجانب که به دلیل پافشاری بر اندیشه های اصلاح طلبانه در انتخابات های مجلس رد صلاحیت شده ام هیچ کسر شأنی وجود ندارد . کسرشأن برای آنهایی است که در دوره ی ریاست جمهوری دکتر احمدی نژاد که قیمت سوراخ موش مثل قیمت دلار سرسام آور شده بود هزینه ی خرید سوراخ موش را پرداختند و جرأت نداشتند نام اصلاحات را ببرند و در همان شرایط نشان و پرچم اصلاحات در استان روزنامه زاهدان بود و اکنون خود را اصلاح طلب می دانند واین رد صلاحیت ها را مایه خجالت من می دانند.
حسبناالله و نعم الوکیل نعم المولی و نعم النصیر

دکتر محمدتقی رخشانی

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد