نی زار : دکتر حبیب اله دهمرده نماینده ی مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی در جلسه ای با حضور روسای ادارات سیستان در ارتباط با تغییر استاندار و جابجایی علی اوسط هاشمی گفت «مدام بنده از ایشان (علی اوسط هاشمی) درخواست خدمت به مردم را داشتم ولی در نهایت به گونه ای دیگر راه و روش شان بود که سرانجام نتیجه بر همه روشن است، از انس و جن همه و همه ی ارکان قدرت حتی همه ی نمایندگان استان به جز دکتر شهریاری در حمایت از او بپا خاستند ولی زمانی که گفتم اوسط باید برود، رفت و هیچ کس نتوانست برای او کاری انجام دهد.» وی در ادامه خطاب به مدیران می گوید: «پس بدانید دهمرده قدرتش را دارد و به این مردم خدمت کنید و از سرنوشت اوسط هاشمی درس عبرت بگیرید.» کانال خبری توتن خبر

دکتر دهمرده پس از سفر ریاست جمهوری به استان هم مدعی شد که ایشان عامل تعیین کننده در تصمیم رییس جمهور برای انتخاب استان برای نخستین سفر استانی بوده است.

در ارتباط با ادعاهای دکتر دهمرده که به همین دو مورد هم محدود نمی شود یادآوری چند نکته ضروری است:

1-یکی از مشکلات استان ما فقدان شخصیت های موثر (اعم از نماینده و غیرنماینده) در تهران بوده و هست.بنابراین یکی از آرزوهای مردم استان وجود شخصیت های قوی و موثر (اعم از نماینده و غیرنماینده) در تهران است و اگر چنین شرایطی به وجود آید بسیار مطلوب و خوشحال کننده است اما به نظر می رسد که واقعیت غیر از این باشد.

2-دکتر دهمرده سفر ریاست جمهوری را به خود نسبت داده فقط به ایشان یادآور می شویم که در دور گذشته هم تقریبا همین شرایط وجود داشت و در آن زمان دکتر دهمرده هم در مجلس نبود. به نظر دکتر دهمرده حضور بی نظیر مردم در دفاع از نظام با مشارکت بیش از 92 درصد و رای بیش از 73 درصدی مردم به دکتر روحانی کافی نبوده است که رییس جمهور سفرهای استانی خود را از سیستان و بلوچستان آغاز کند.

3-دکتر دهمرده جابجایی علی اوسط هاشمی را به خود نسبت داده است و وجود عوامل دیگر را منکر شده است. از ایشان سوال می کنم که آیا توان ایشان فقط سلبی است و یا آنکه ایجابی هم هست. اگر این قدرت بلامنازع ایجابی هم هست لطفا بفرمایید چرا کاندیدای شما استاندار نشد. جناب مولوی عبدالحمید در نامه ی خود به رییس جمهور اعلام نمودند که نمایندگان مجلس به اتفاق، همه از دکتر پیمان فروزش حمایت کرده اند اما اتفاقی نیفتاد.

شما به تنهایی استاندار را بر میدارید در حالیکه همه ی نمایندگان استان به جز دکتر شهریاری از آن حمایت می کنند و شما و همه ی نمایندگان حتی دکتر شهریاری نمی توانید گزینه تان را بر کرسی استانداری بنشانید یاللعجب.

ضمنا دکتر دهمرده در دوران فعالیت های انتخاباتی وعده دادند که پایشان به مجلس برسد، هاشمی را از استانداری برمیدارند ولی با وجود حضور دکتر دهمرده در مجلس باز هم هاشمی تمام دوره ی اول ریاست جمهوری وشش ماه از دوره ی دوم را استاندار ماند و نیمی از دوران نمایندگی دکتر دهمرده گذشت و اتفاقی نیفتاد.

4-نکته ی جالب این است که اعلام این اقدامات همیشه پسینی است یعنی بعد از وقوع اعلام می شود. این رفتار دکتر دهمرده انسان را به یاد داستانی می اندازد که همه شنیده اید.

می گویند فردی به خانه ی دوستش رفت و دید که مشغول تیراندازی است و از فاصله ی 50 متری اهدافی را روی دیوار روبرو می زند. جلو رفت و دید که همه ی تیرها درست به هدف خورده آن هم اهدافی که به صورت دایره ای به اندازه یک ده ریال روی دیوار کشیده شده، خیلی تعجب کرد رو به تیرانداز کرد و گفت: احسنت چه تیراندازی هستی همه ی تیرها به هدف خورده است تیرانداز نگاهی کرد و گفت بله علتش این است که من اول تیراندازی می کنم و بعد می روم دور محل برخورد تیر را خط می کشم. دکتر دهمرده خوب است بخشی از اقداماتشان را وقتی دردست کار دارند اعلام کنند تا شبه ی دایره دور تیرخورد پیش نیاید.

5-دکتر دهمرده و دیگران بدانند که مردم سیستان خوش نیت هستند اما ساده لوح نیستند.

6-اگر قدرت ادعا شده واقعی است پروژه های مختلفی جهت توسعه ی استان وجود دارد که نیازمند حمایت و پیگیری افراد صاحب نفوذ در تهران است.

عجالتا لایحه ی منطقه ی آزاد سیستان در مجلس است و پروژه ی انتقال آب از دریای عمان تا سیستان و نهبندان هم منتظر اعمال قدرت قدرتمندی است تا تصویب شوند. این گوی و این میدان.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

 1. حسن نوری

  آقای رخشانی عزیز.
  خواهشا به کسی که دیگه داره تو سیستان کار میکنه گیر الکی ندید.کمکش نمیکنید. حداقل حاشیه براش درست نکنید.اتحاد ،تفکر انقلابی و دوراندیشی مخلصانه رو هرگز فراموش نکنیم.
  سپاس.

  • رخشانی

   درود برشما

 2. نواسه رستم

  آقای دهمرده سیاست دولت جدید بر تییر استانداران بود و اتفاقا استان ما جزو آخرین ها بود و از طرفی فرض بر اینکه شما باعث تغییر بودید چرا شخصی را اوردید که خطش را در یک سخنرانی گم می کند
  از طرفی اگه مرد عمل می بودی حداقل کارخانه لاستیک و … که مدتها قبل تصویب شده رو تاکنون باید افتتاح می کردی
  راستی قلعه رستم بعد 2 سال به کجا رسید؟!

 3. نواسه رستم

  آقای دهمرده سیاست دولت جدید بر تغییر استانداران بود و اتفاقا استان ما جزو آخرین ها بود و از طرفی فرض بر اینکه شما باعث تغییر بودید چرا شخصی را اوردید که خطش را در یک سخنرانی گم می کند
  از طرفی اگه مرد عمل می بودی حداقل کارخانه لاستیک و … که مدتها قبل تصویب شده رو تاکنون باید افتتاح می کردی
  راستی قلعه رستم بعد 2 سال به کجا رسید؟!

 4. کشاورز سیستونی

  با سلام
  ما نشسته ایم و در خانه ها و پشت میزهایی که اسپلیت ها روشن است نظر میدهیم. واقعا تو چیکار کرده ای به عنوان یک نواسه سیستان غیر از اینکه اسم رستم را با بردن کلمه نواسه رستم خراب کرده ای. همه ما می دانیم دهمرده به قول رهبر انقلاب صد مرده است پس من و تو دیگر نمی توانیم بالاتر از این نظر نظری بدهیم. پس برو چای و نبات خودت را بخور و کمتر خودت را اذیت کن کمی خواب برای شما و کسانی که خود را به خواب زده اند بد نیست. بروید کار کنید و نقد را کنار بگذارید . راستی یک سوال آقای رخشانی بد نیست بگویی خودت برای سیستان چیکار کرده ای؟ بد نیست لیستی از کارهای ماندگار خودت را منتشر کنی. اصلا چرا خوبی هایت را نمی گویی که ما قدردان تو باشیم. بسم ا… الرحمن الرحیم بگو و شروع کن منتظر هستیم مرد عمل.

  • رخشانی

   ماسیستانی های خدای تخریب کردن هستیم متاسفانه

 5. امیرمحمد

  “نمایندگان مردم”
  انان دهمرده و کیخا اکنون نیستند نمایندگان مردم سیستانند
  وقتی عنوان این عزیزان” نماینده مردم” است نه بیشتر و نه کمتر انان را مستقلا و جدا تبلیغ و تخریب نکنیم
  نماینده بر اساس تصمیم اکثریت مردم حوزه انتخابیه بر اساس صلاحدید اقداماتی را انجام داده و مسلم مردم سیستان هم از ان اقدامات پشتیبانی کرده اند
  برخی معاندان درصدد تضعیف جایگاه نمایندگان عزیزمان تاکنون بوده و مردم را رودرو نمایندگانشان قرار داده اند
  پشتیبان عزیزان نماینده برای پیگیری مطالبات بحق مردم باشیم
  ما تاکنون از نماینده خودمان پشتیبانی نکرده ایم پس انتظار نتیجه هم تیست
  دونماینده داریم که هر دو از نخبگان سیستانی و افتخار ما هستند
  درگیرکردن و ایجاد رقابت بین دو نماینده و پیگیری حاشیه ها صدمات جبران ناپذیری بر پیکره ملت سیستان وارد نموده که نتائج انرا در فقر مطلق و ضعیف شدن بنیه اقتصادی جامعه می بینیم
  شهرسوخته امروز سیستان را دریابیم مشکل اصلی را در کمبود اب و هوا و اشتغال می بینیم درحالی که بدلیل تغیر ساختار اجتماعی،فرهنگی و اقتصادی برایمان حاشیه ها مهم شده و پیگیری مسائل اصلی و مهم را فراموش کرده ایم
  فقط با تحقیق بازار دو کشور همسایه وتولید و بازرگانی و تامین نیاز کشورهای فقیری چون افغانستان و پاکستان برایمان کافی بود
  مشکل من و تو شده ایم که از همه انتظار یاری داریم و خود هیچ مسئولیت و کمکی برای رشد جامعه مان قبول نکرده ایم!!!
  و یاد کنیم از بزرگ مرد نماینده نخبه ای که از میان ما رفت
  روحش در جوار رحمت حق آسوده و در ارامش باد

  با همیاری و همفکری و حمایت و پشتیبانی کامل و بدون قید وشرط از دو نماینده ، سیستان را اباد می کنیم .انشالله

  متن برای اندیشه و اصلاح گری

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد