هفته ی دولت در سیستان و گلایه های بزرگان اجرایی و مذهبی!!

نی زار : همزمان با گرامیداشت هفته ی دولت شاهد حضور استاندار محترم و هیئت همراه به سیستان بودیم که این مهم نشان از توجه ویژه ایشان به این خطه داشت. اما در میان اخبار به گلایه هایی از جنسی متفاوت و تامل برانگیز برخوردیم !

گلایه امام جمعه معزز زابل از استاندار بابت عدم تخصیص بخش هایی از درامد ماهانه ۲۰ ملیارد تومانی مرز سیستان به شهرستان های منطقه و تاخیر در تکمیل آزاد راه زابل به زاهدان ! هرچند استاندار محترم درآمد این بخش را ناچیز و استانی دانستند .

گلایه امام جمعه محترم زهک از جهاد کشاورزی استان در مورد بکارگیری نیروهای بازنشسته در طرح آبرسانی به مزارع سیستان و دریافت حقوق های ملیونی و عدم استفاده از جوانان .

گلایه و اشاره ی تلویحی استاندار محترم از کم توجهی نمایندگان در رایزنی برای تصویب لایحه منطقه آزاد سیستان ….

به نظر می رسد منشا این شکایات متقابل در تضارب آرا و اختلاف نظر و دور بودن اندیشه های مثبت توسعه محور میان بزرگان است که چاره حل این مهم بسیار سخت نیست .

امکانش است با برپایی جلساتی حتی هر سه ماه یک بار در مرکز استان و حضور همزمان مدیران ارشد استانداری ؛ مدیران کل ؛ ائمه جمعه ، فرمانداران و نمایندگان سیستان گلایه ها و مشکلات منطقه را مطرح و با رایزنی ، وحدت ، تعامل و مطالبه گری منطقی بخشی از آلام سیستان رنجور را مرتفع کرد امیدواریم هر چه سریعتر نسبت به برگزاری چنین نشست هایی اقدام و منطقه را از بن بست رهایی بخشند .