نی زار : پس از روی کار آمدن دولت تدبیر و امید و دمیده شدن بارقه امید در بطن جامعه، چشم همه دلسوزان در استان سیستان و بلوچستان به تغییر مدیرانی بود که شاید تندروی های بسیاری داشتند، از جمله این مطالبه ها می توان به دانشگاه سیستان و بلوچستان اشاره کرد، به طوریکه مدیریت این مجموعه در دوره قبل حتی از برگزاری جلسات انتخاباتی دو کاندیدای اصلاح طلب و اعتدال گرا ممانعت نمود. اما پس از گذشت یکسال و اندی، سرانجام یکی دیگر از مطالبات به حق همراهان تدبیر و امید پاسخ داده شد و مدیریت دانشگاه سیستان و بلوچستان تغییر نمود.دکتر بندانی

به گزارش رسانه نی زار، دکتر فرهادی; وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ، طی حکمی دکتر علیرضا بندانی را به سمت سرپرست دانشگاه  سیستان و بلوچستان منصوب کرد.

در حکم دکتر فرهادی خطاب به دکتر  بندانی آمده است : امید است با توکل به خداوند سبحان ، ماموریت و وظایف سرپرستی دانشگاه سیستان و بلوچستان را برپایه قوانین،سیاست ها وبرنامه های مصوب به انجام رسانید، بایسته است با پیروی از آموزه های اسلامی ، مبانی علمی ، راهبردهای دولت تدبیر و امید و جلب همکاری دانشگاهیان و صاحب نظران، نقشی شایسته در تحقق راهبردهای تحقق سند دانشگاه اسلامی  و بر آوردن اهداف نظام علم و فناوری و نقش آفرینی آن در اقتصاد دانش بنیان و تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی ایفا نمایید .
وزیر علوم ، همچنین در نامه جداگانه ای از خدمات دکتر علیرضا رضوانی رئیس سابق دانشگاه  سیستان و بلوچستان  در زمان تصدی این مسئولیت قدردانی کرد.
گفتنی است : دکتر علیرضا بندانی دارای درجه دکترای سم شناسی و فوق دکترای بیوتکنولوژی و استاد رشته گیاه پزشکی دانشگاه تهران است و از سوابق اجرایی وی می توان به معاونت آموزشی دانشگاه زابل ، رئیس امور دانشجویی  و مدیر گروه گیاه پزشکی دانشگاه سیستان و بلوچستان  اشاره کرد.